Határtalan elismerés

2016, november 11 - 14:26
Alelnökévé választotta Jávor Andrást, a Debreceni Egyetem általános rektorhelyettesét a Magyar Rektori Konferencia Határon Túli Felsőoktatási Intézmények Bizottsága.

A november 9-én Egerben ülésező, a határon túli, magyar nyelvet oktató felsőoktatási intézmények képviselőiből álló testület egyhangúlag döntött Jávor András alelnökké választásáról.

Pozíciójában az elkövetkező két évben a határon túli intézményeket támogató Makovecz-program elindítása, és sikeres működésének támogatása lesz a feladata, amelynek segítségével 300 külhoni és magyarországi egyetemi hallgató kap lehetőséget arra, hogy öt hónapig egy másik magyar egyetemen tanuljon. A magyar „Erasmus-programba” valamennyi olyan Kárpát-medencei egyetemet bevonnak, ahol magyar nyelven lehet tanulni.

Sajtóiroda - BZs