1956-ról Barcelonában

2016, december 6 - 16:08
Az 1956-os emlékév keretében és a Barcelonai Magyar Főkonzulátus meghívására november 21-én Barta Róbert, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének tanszékvezető egyetemi docense tartott előadást Barcelonában 1956 emlékezete címmel.

A Barcelonai Egyetem CEI International Affairs (Escuela Diplomatica de Barcelona) által szervezett nemzetközi szimpóziumot Helena Torroja, az intézmény igazgatója és Kovács Barnabás barcelonai magyar főkonzul nyitotta meg, majd Fernando Perpina-Robert, Spanyolország volt budapesti nagykövete és Barta Róbert előadása következett, végezetül pedig kerekasztal-beszélgetést is rendeztek 1956-ról. A rendezvényen részt vettek a Barcelonai Egyetem nemzetközi tanulmányok szakos hallgatói, valamint a Barcelonába akkreditált diplomáciai testületek képviselői.

Sajtóiroda - SzL