FM90: Elstartolt a Világlétra program

2016, december 16 - 13:59
Nagyszabású tehetséggondozó programot indított roma hallgatók felzárkóztatására a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara – bővebben a Campus Rádióban.

A hajdúböszörményi kar Lippai Balázs Roma Szakkollégiuma 2012-ben jött létre a roma szármású és hátrányos helyzetű hallgatók tehetséggondozására. Az intézménynek több mint negyven tagja van, közülük körülbelül harminc hallgató ösztöndíjas támogatását teszi lehetővé a Világlétra program. A három éves programba bevont hallgatókat speciálisan, a saját igényeik és érdeklődési körük szerint fejlesztik úgy, hogy később meg tudják állni a helyüket a munka világában.

A részletekről Biczó Gábor, a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar docense nyilatkozott az FM90 Campus Rádióban. Az összeállítást ezen a linken hallgathatja meg.

Sajtóiroda-TB