Technikai újdonság a mindennapokban

2021, április 20 - 11:13
Új eszközzel, egy 3D nyomtatóval gyarapodott a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár eszközállománya. A próbaüzem során 150 darab, a maszk biztonságosabb viselését segítő csipeszt alkottak, amelyeket a HÖK segítségével juttatnak el a kollégiumban tartózkodó külföldi diákokhoz.

Az új nyomtatót pályázati forrásból, mintegy 600 ezer forintos ráfordítással szerezte be a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).

-  Célunk, hogy a legkorszerűbb technikai vívmányok alkalmazásával új típusú könyvtári tereket, köztük egy kreatív műhelyt hozzunk létre, amely támogatja a hallgatók egyetemi tanulmányait, és innovatív megoldásokhoz nyújt segítséget – mondta el a hirek.unideb.hu portálnak Bácsó Bettina, a DEENK kommunikációs és közönségkapcsolati referense a hétfői átadón.

A próbanyomtatás során 150, a DEENK logójával ellátott műanyag csipesz készült, amelyeket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata (DEHÖK) nevében Csont István elnök vett át.

– Az egyetem kollégiumaiban jelenleg – egyéni méltányossági kérelem alapján – mintegy 900 külföldi és külhoni magyar, illetve PhD-hallgató él, egyéni igény szerint, közöttük osztja majd szét még ezen a héten a HÖK a maszk viselését a szemüvegesek számára megkönnyítő eszközöket – tájékoztatott Csont István.

A 3D nyomtatót az EFOP-4.2.1-16-2017-00015 számú „A Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése a gyakorlati és szakmai képzés megújítása érdekében" című pályázat keretében szerezte be a DEENK.

Sajtóiroda – BZs