Összeült a stratégiai testület

2021, október 27 - 16:09
A Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének munkáját segítő Stratégiai Tanácsadó Testület az Innovációs és Technológiai Minisztériumban tartotta soron következő ülését.

A testületet Palkovics László miniszter, az észak-kelet magyarországi régió fejlesztési kormánybiztosa és Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke hívta össze.
Fotó: ITM, Szalai Ádám

A tagok tárgyaltak a Debreceni Egyetem Intézményfejlesztési Tervéről, a Nemzeti Oltóanyaggyárról, a Science Park fejlesztésről, az MIT Catalyst programról, a Nemzeti Érelmeszesedés Kutató Intézet felállításáról és a modellváltással kapcsolatos aktuális folyamatokról.

A tanácskozáson Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja mellett részt vettek a testület további tagjai, Sors László miniszterelnöki megbízott, Pósán László országgyűlési képviselő, Bognár Lajos élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkár, Oravecz Márton, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnöke, Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója, Sáfrány Géza, a Nemzeti Népegészségügyi Központ Sugárbiológiai és Sugár-egészségügyi Főosztályának vezető főorvosa, Pátzay György, a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi tanára, Sass Pál, a Takarékbank vezető üzleti tanácsadója.

Sajtóiroda

Fotók: ITM, Szalai Ádám