Forradalom, irodalom, tanúság

2017, október 17 - 13:39
Az 1956-os forradalom irodalmi reprezentációiról lesz szó a közelgő nemzeti ünnep, október 23-a alkalmából az egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozatának, a Science Café következő előadásán.

Uri Dénes Mihály doktorjelölt „Forradalom, irodalom, tanúság. 1956 irodalmi reprezentációi” címmel tart előadást a Debreceni Egyetem kéthetente jelentkező tudományos előadás-sorozatában.

Az előadás röviden bemutatja, hogyan alakult, hogyan formálódott a forradalom irodalmi emlékezete – a propagandaművektől az igaz tanúságtételt jelentő írásokig –, majd hosszabban szól a debreceni közönség számára aligha ismeretlen szerzőpáros, Papp András és Térey János: Kazamaták című drámájáról.

Az előadás október 18-án, szerdán 17 órakor kezdődik a megszokott helyszínen, a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.).

Sajtóiroda - BZs