Közösen a Partium fejlődéséért

2018, január 18 - 16:43
A Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma január 16-án együttműködési megállapodást írt alá Nagyváradon a Partiumi Területi Kutatások Intézetével. A cél a térséget érintő tudományos tevékenység összehangolása.

A szakkollégium és az intézet stratégiai célkitűzése, hogy hozzájáruljanak a történelmi Partium-régió magyarlakta térségeinek gazdasági, kulturális és idegenforgalmi fejlődéséhez, támogassák a határ két oldalán élő magyar közösségek közötti kapcsolatok erősítését, segítsék a magyarság értékmegőrző képességének és egymás iránti felelősségérzetének elmélyítését.

A közös munka kiemelt célja a történelmi Partium-régió magyarlakta térségeinek fejlesztésére irányuló kutatási kapacitások összehangolása, kutatói teamek közreműködésével megvalósuló komplex kutatási projektek előkészítése és megvalósítása, ezekhez kapcsolódóan a kutatásmenedzsment-kapacitások növelése.

Sajtóiroda