Akadémiai elismerés

2018, május 8 - 09:58
Rangos tudományos kitüntetésben, a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában részesült Debreczeni Attila, a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet egyetemi tanára.

Az utóbbi öt évben elért, kiemelkedő fontosságú kutatási eredmény, szakkönyv, publikáció elismeréseként tizenegy kutató, köztük a Debreceni Egyetem professzora kapott Akadémiai Díjat. Az elismeréseket Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke adta át a köztestület 189. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén, Budapesten az Akadémia Székházában.

Debreczeni Attila, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet egyetemi tanára az elektronikus és papíralapú kritikai kiadás kettős, egymásra épülő, párhuzamos fejlesztésével megvalósított szövegkiadói program koncepciójának kidolgozásáért, valamint az elmúlt években kibocsátott elektronikus kötetek valamennyi munkafázisában vállalt meghatározó szerepéért részesült az elismerésben.

Forrás: MTA
Fotó: Szigeti Tamás