Rekordszámú díjazott az OTDK-n

2019, május 7 - 13:41
A Debreceni Egyetem hallgatói minden korábbi eredménynél sikeresebben szerepeltek az idei, március 21-április 26. között rendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

A hallgatói tudományos élet legrangosabb, kétévente megrendezett seregszemléjén a Debreceni Egyetem hallgatói 15 szekcióban voltak érdekeltek, összesen 454 pályamunkát mutattak be, amelyek közül 145 I-II-III. helyezést ért el, 83 pedig különdíjat érdemelt ki, így a benyújtott dolgozatok fele (228) díjazott lett.

A Debreceni Egyetem hallgatói közül 54-en értek el első helyezést, így ők azok, akik a 2019. évi Pro Scientia Aranyérem pályázaton is indulhatnak - tájékoztatta a hirek.unideb.hu portált a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatósága.

Sajtóiroda