21 jan
Orvosképzés 21. századi módra
Az orvostudomány állandó fejlődéséhez, a diagnosztizálás és a gyógyítás forradalmi felfedezéseihez igazodó képzés, hazai és nemzetközi szinten elismert diploma, high-tech skill laborok, hallgatóbarát campus – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
18 jan
Gazdasági évindítás 2019
Mintegy 220 vendég előtt mutatta be a Debreceni Egyetem tavalyi eredményeit és jövőbeni terveit Bács Zoltán kancellár a Gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen címzetes egyetemi tanári címet vett át a Szenátus döntése alapján Szepsy István mádi borász.
17 jan
DE GYGYK – a biztos választás
A hiánypótló gyógypedagógia és romológia alap-, valamint szociálpedagógia mesterszakkal, továbbá a kiszámítható jövőt kínáló óvodapedagógus, illetve csecsemő- és kisgyermeknevelő képzésekkel vár a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara!
16 jan
Ösztöndíj tanárjelölteknek
A Debreceni Egyetem 64 hallgatója részesül Klebelsberg Képzési Ösztöndíjban a 2018/2019-es tanévben. Az okleveleket hétfőn Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen vehették át a díjazottak.
16 jan
DE GYTK: út a biztos életpályához
Gyógyszergyári gyakorlatok, kozmetikumok készítésére alkalmas saját labor, új típusú nanotechnológiai eljárások és biotechnológiai gyógyszerek ismerete – komplex és gyakorlatközpontú képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara.
A Debreceni Egyetem az Educatión
Több ezer középiskolás és friss diplomás érdeklődött a Debreceni Egyetem képzései iránt a 19. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A kari Hallgatói Önkormányzatok tagjai saját élményeiket is megosztották arról, milyen debreceni egyetemistának lenni.
Nyíltan a tudományos kutatásról
A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára a konferencia történetében első alkalommal ad otthont január 15-17. között 34 ország csaknem 100 szakemberének részvételével az Open Access Infrastructure Research in Europe (OpenAIRE) nemzetközi tanácskozásnak.
Sportsikerek – mentális szemszögből
A kimagasló sporteredmények mögött gyakran a tehetségen és fizikai állapoton túl a mentális felkészülés jelenti a siker zálogát – ezen a héten, az évadnyitó előadáson ezt a témát járja körül a Debreceni Egyetem tudományos sorozata, a Science Café.
Együttműködés az agrárképzésben
Az agrárszakképzés népszerűsítése és erősítése a célja annak a megállapodásnak, amelyet az egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma, illetve a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat kötött. Az együttműködéssel támogatják a fiatal munkavállalók helyben maradását is.
14 jan
Téged is vár a BTK!
A leggazdagabb képzési palettával, magas szintű és széles körű szolgáltatásokkal – tehetséggondozási programmal, külföldi tanulmányi, nyelvtanulási, sportolási és kulturális lehetőségekkel – várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem egyik legpatinásabb kara, a Bölcsészettudományi Kar.