A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.
Újra NDHSZ-alelnök lett Bács Zoltán
Tisztújító küldöttgyűlést tartott a Nemzeti Diák-, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség (NDHSZ). A küldöttek egyhangú szavazással újraválasztották a köztestület eddigi elnökét, az alelnök pedig ismét Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja lett.
Összefogás az önkéntességért
Közös programot indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával és a szlovákiai Selye János Egyetemmel a hallgatók önkéntes tevékenységének népszerűsítésére, támogatására.
Érdekegyeztetés a gazdaságfejlesztésért
A kamarákkal és iparági szövetségekkel folytatott érdekegyeztetésről, valamint a felsőoktatás és az ipar kapcsolatának szorosabbra fűzéséről is beszélt György László, az ITM államtitkára a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet vendégelőadójaként.
Konferencia a nyelvtanulásról
Közös nemzetközi webináriumot rendezett az orosz mint idegen nyelv tanításának módszertanáról a Taganrogi A.P. Csehov Pedagógiai Főiskola és a Debreceni Egyetem Orosz Központja.
TTK: korszerű tudás, piacképes diploma
Magas szintű természettudományi, a legkorszerűbb technológiákat alkalmazó mérnöki képzésekkel és népszerű tanárszakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Biztos belépő a munkaerőpiacra
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara vezető szerepet tölt be a régió pedagógusképzésében. Szeptembertől szociál-, óvoda- és gyógypedagógia, valamint csecsemő- és kisgyermeknevelő, továbbá romológia szakon várja a hallgatókat a hajdúböszörményi intézmény.
Múltat idéztek a korábbi dékánok
Harminc éve jött létre a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, mely mindig alkalmazkodott a kor aktuális kihívásaihoz – hangzott el azon az online kerekasztal-beszélgetésen, melyen három évtized legfontosabb mérföldköveire emlékeztek vissza a kar jelenlegi és korábbi dékánjai.
Sikeres volt az online DExpo
Több mint 7600-an tekintették meg a Debreceni Egyetem beiskolázási rendezvényének videóit az elmúlt héten. A DExpót idén a járványveszély miatt rendhagyó módon, online formában rendezték meg november 23-a és 27-e között.