Új „Lendület” a kutatómunkához
Két újabb – egy orvostudományi és egy ökológiai – Lendület kutatócsoport alakul a Debreceni Egyetemen az eddig már sikeresen működő tíz mellett. A Magyar Tudományos Akadémián csütörtökön hirdették ki a 16 nyertes pályázót, akik összesen 540 millió forintos támogatásban részesülnek idén.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Főhajtás az áldozatok előtt
A Debrecenből és környékéről 75 éve elhurcolt több mint 6100 zsidó emléke előtt tisztelgett az a vándorkiállítás, amely Hosszú Gyula, az „Utak a holokauszthoz, történetek a holokausztról” című kötet szerzőjének jóvoltából érkezett szerdán – mindössze egyetlen napra – a Debreceni Egyetemre.
Kínai évzáró a Nyári Egyetemen
Újabb két csoport, 17 egyetemista és 21 gimnazista fejezte be egyéves tanulmányait a Debreceni Egyetemen. Kínában pedig felavatták az Arany János Központot, amely a magyar nyelv tanítását segíti az ázsiai országban.
Díj a környezet megóvásáért
A biológiai sokszínűség megőrzését, a természet védelmét, valamint a környezetbarát technológiák kifejlesztését és megvalósítását célzó elismerést kapott Sonkoly Judit, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének tudományos segédmunkatársa.
Fókuszban a fémkomplexek
A komplexkémia meghatározó ágán, a fémkomplexek előállítása és vizsgálata területén elért legújabb eredményeket mutatták be az International Symposium on Metal Complexes 2019 nemzetközi konferencián, amely a Debrecen University Symposium címet is elnyerte.
Kiemelkedő műszerfejlesztés a TTK-n
Magyarországon egyedülálló szerkezetvizsgáló és analitikai műszerközpontot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Kémiai Intézetében. A három korszerű nagyműszer összértéke meghaladja a 780 millió forintot.
Bemutatkoztak a holnap kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 13 szekcióban 170 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján, amelyet az intézmény Tudományos Igazgatósága rendezett.
Az életlenhalmaz-elmélet újdonságai
Az adatbányászattól az orvosi képfeldolgozásig az informatikai tudományok számos területén alkalmazott életlenhalmaz-elmélet témájában tartanak nemzetközi tanácskozást a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rangos vándorkonferenciát először rendezik hazánkban.
Kultúrdiplomáciai elismerés
Az orosz-magyar kulturális kapcsolatok ápolásában végzett munkájáért rangos nemzetközi kitüntetésben részesült Goretity József irodalomtörténész, műfordító, a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetének igazgatója.