Időskori aktivitás a Science Caféban
„A rendszeres fizikai aktivitás és sporttevékenységek immunológiai hatásai időskorban” címmel Papp Gábor, a Sporttudományi Koordinációs Intézet laborvezető orvosa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának szezonzáró rendezvényén.
Fókuszban a fémorganikus katalízis
Nemzetközi tudományos tanácskozással köszöntötték a fizikai kémia jeles professzorát, Joó Ferencet 70. születésnapja alkalmából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, a Kémiai Intézet és a Fizikai Kémiai Tanszék vezetői, kollégái, pályatársai.
Címlapon a debreceni kémikusok
A korábbinál egyszerűbb módon előállítható, és hatékonyabban felhasználható glikomimetikumokat hoztak létre a Debreceni Egyetem vegyészei. A gyógyszeriparban is hasznosítható vegyülettípus szintetizálásáról szóló kutatást a neves New Journal of Chemistry a címlapján közölte.
Ápolók kongresszusa Nyíregyházán
A kiterjesztett hatáskörű ápolás mesterképzés, az ápolói életpályamodell és a nemzeti ápolásügyi stratégia kérdései a legfontosabb témái annak a konferenciának, amely csütörtökön kezdődött Nyíregyházán. A találkozót idén a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara szervezte.
Színházi csemege - angol nyelven
Hazai és külföldi színjátszó csoportok közreműködésével rendezi meg május 16-18. között a Debreceni Egyetem és Debrecen város Önkormányzata a Csokonai Színház közreműködésével a 11. Angol Nyelvű Színjátszó Találkozót.
Új lencsefajták – ősszel vethetők
Európában elsőként nemesített és regisztrált őszi lencsefajtákat a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete. Két új télálló fajta, a „Pinklevi” és a „Rézi” kapott állami elismerést.
Rezíliencia – az új kihívás
„Intézményi kihívások és válaszok a változó felsőoktatás követelményeire” címmel rendezett műhelykonferenciát csütörtökön a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
Kétmilliárd forint kutatásra
Az inzulinrezisztenciához, a járműiparhoz és az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos tevékenységre költhet kétmilliárd forintot a Debreceni Egyetem. Az intézménynek ítélték a legtöbb támogatást a hazai egyetemek és kutatóintézetek közül az idei Tématerületi Kiválósági Programban.
„Kulturális hidat építünk…”
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a lengyel város, Toruń egyeteme, a Nicolaus Copernicus University. A közös munkáról szóló szerződést ünnepélyes keretek között csütörtökön írta alá a két kar dékánja az intézmény Karácsony Sándor termében.
Nagyköveti látogatás az egyetemen
A Bölcsészettudományi Kar meghívására Nagy-Britannia magyarországi nagykövete, Iain Lindsay tartott szerdán előadást a Debreceni Egyetemen „What's Next? British-Hungarian Relations and the UK'S Relationship with Europe after the UK'S Departure from the EU” címmel.