„Kulturális hidat építünk…”
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a lengyel város, Toruń egyeteme, a Nicolaus Copernicus University. A közös munkáról szóló szerződést ünnepélyes keretek között csütörtökön írta alá a két kar dékánja az intézmény Karácsony Sándor termében.
Kétmilliárd forint kutatásra
Az inzulinrezisztenciához, a járműiparhoz és az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos tevékenységre költhet kétmilliárd forintot a Debreceni Egyetem. Az intézménynek ítélték a legtöbb támogatást a hazai egyetemek és kutatóintézetek közül az idei Tématerületi Kiválósági Programban.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
Nagyköveti látogatás az egyetemen
A Bölcsészettudományi Kar meghívására Nagy-Britannia magyarországi nagykövete, Iain Lindsay tartott szerdán előadást a Debreceni Egyetemen „What's Next? British-Hungarian Relations and the UK'S Relationship with Europe after the UK'S Departure from the EU” címmel.
Rekordszámú díjazott az OTDK-n
A Debreceni Egyetem hallgatói minden korábbi eredménynél sikeresebben szerepeltek az idei, március 21-április 26. között rendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Jógával a stressz ellen
Akár a Debreceni Egyetem stresszkutatásában is szerepet kaphat az a többezer éves mozgásforma, melyet az intézmény hallgatói is kipróbálhattak kedden. A nemzetközi jóganap keretében szervezett ingyenes órán megtelt a DESOK.
Ízek egyeteme
Négy kontinens legfinomabb ételeit kóstolhatták meg azok, akik ellátogattak pénteken az Egyetem térre. A 14. International Food Day-en a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói adtak kóstolót nemzeti gasztronómiájukból és kultúrájukból.
Science Café: beszédre „hangolva”
A technika fejlődése számtalan lehetőséget nyújt a kapcsolatteremtésre, azonban az emberi hang változatlanul, mint a kommunikáció fő eszköze szerepel a repertoárban. Ezt a témát járja körül az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Szépségtanácsok a Science Caféban
„Betegség-e a pattanásos bőr?” címmel Törőcsik Dániel bőrgyógyász tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában, a Science Café soron következő rendezvényén, április 24-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.