25 júl
Pont Ott Party: izgalmas várakozás
Közösen várták a felvételizők a felsőoktatási ponthatárok kihirdetését a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat hagyományos Pont Ott Party-ján, június 24-én. A fiatalok egyetemi vezetőkkel beszélgethettek és óriáskivetítőn követték az eredményeket a Red&White Klubban.
Megújulnak az egyetemi bejáratok
A Főépület rendszeres karbantartási programjának részeként megújulnak az egyetem eredeti, fából készült kapui. Elsőként a főbejárat hatalmas ajtóit újítják fel, emiatt most átmenetileg a háromból csak egyetlen kapu üzemel a szökőkút felől.
Pont Ott Party 2019
Ebben az évben újra Pont Ott Party-ra hívja a felvételizőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. Július 24-én, szerdán a Red&White Klubban várják a felsőoktatásba jelentkezett fiatalokat, akik szeretnék együtt átélni a várakozás izgalmas pillanatait.
22 júl
Ha nyár, akkor is egyetem
Megkezdte hétfőn 92. tanévét a Debreceni Nyári Egyetem, amelyre idén 33 országból 160 külföldi hallgató érkezett, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével.
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.
16 júl
Új perspektíva a magyarságkutatásban
Néprajzi, történelmi, archeogenetikai és vallástörténeti témákban kezd közös kutatásokba a Debreceni Egyetem és a Magyarságkutató Intézet. Az együttműködésről szóló megállapodást Szilvássy Zoltán rektor és Horváth-Lugossy Gábor főigazgató kedden írta alá.
15 júl
Megválasztották a KAT elnökét
Ismét Szöőr Árpád tölti be a Debreceni Egyetem Közalkalmazotti Tanácsának (KAT) elnöki posztját. A Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédjét a szervezet július 4-ei ülésén választották újra. Megbízatása 5 évre szól.
12 júl
Kihelyezett mérnökképzés Erdélyben
Gépészmérnök és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakokon, illetve szakirányú továbbképzési szakokon indít kihelyezett képzést a Debreceni Egyetem a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés támogatásáról az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal kötött megállapodást a DE.
09 júl
Karrier-előadások már a youtube-on is
Nagy sikerrel zárta kilencedik félévét a Hallgatói Karrierközpont előadás-sorozata. A „Karrieriskola” kurzusait csaknem százan, a tréningeket több mint harmincat teljesítették. Az előadások anyagát már a Debreceni Egyetem youtube-csatornáján is láthatják az érdeklődők.
09 júl
Egyetemisták mentorként
Rekordszámú, több mint 100 hallgató végezte el a Debreceni Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért program féléves kurzusát, így ők mentorként segíthetik az általános iskolásokat. A 302 mentorált és mentoraik a kedden kezdődött táborban ismerkednek egymással.