Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Díjazott zenés prezentáció
Lengyel Erik, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának mesterdiplomás, klasszikus ütőhangszeres művész szakon idén végzett hallgatója vehette a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Tanács Művészet és Művészettudományi Szekciójának Prezentációs Díját.
Szenior Egyetem: töretlen népszerűség
A gyógyszerfejlesztés folyamatáról, Hollandia és a víz különleges kapcsolatáról, valamint az időskori tanulás sajátosságairól is hallhattak a résztvevők a Szenior Egyetem II. évfolyamában. Több mint 400 regisztrált hallgatója volt a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást segítő programjának.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Okostankönyvet adott ki a DE
Különleges megoldással rukkolt elő a Debreceni Egyetem: hazánkban elsőként adott ki digitális tartalmakat rejtő nyomtatott tankönyvet. A színes, akár mozgó illusztrációk mobiltelefonnal vagy tablettel hívhatók elő, ami forradalmi módon segíti az anyag megértését, elsajátítását.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.
Amerikai identitás újragondolva
A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete ad otthont május 31. és június 1. között az Amerikanisták Magyarországi Társasága 2019-es konferenciájának. A rendezvényre a hazai mintegy 100 amerikanista mellett az Amerikai Egyesült Államokból is népes delegáció érkezett.
Sokszínűen a lélek titkairól
„Összetart a sokszínűség” mottóval rendezi május 30. és június 1. között a Magyar Pszichológiai Társaság XXVIII. Országos Tudományos Nagygyűlését csaknem 400 résztvevővel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Pszichológiai Intézete.
Csehov szülővárosában
A tervek szerint már ősszel magyar nyelvű képzés indulhat az oroszországi Taganrog Pedagógiai Főiskoláján, ahol közös módszertani platform is alakul az orosz mint idegen nyelv oktatásáról. Csehov szülővárosában május 19-25. között járt a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának delegációja.
Aktualitások a térinformatikában
Az e-közigazgatás legújabb fejlesztéseiről, a rendőrségi térképtárról, a drónfelvételek feldolgozásáról, a térinformatika hidrológiai alkalmazásáról is szó lesz többek között a 10. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon, amely csütörtökön kezdődött a Debreceni Egyetemen.