09 júl
Egyetemisták mentorként
Rekordszámú, több mint 100 hallgató végezte el a Debreceni Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért program féléves kurzusát, így ők mentorként segíthetik az általános iskolásokat. A 302 mentorált és mentoraik a kedden kezdődött táborban ismerkednek egymással.
05 júl
Európa legjobbjai közt az oktatásban
Elsőként került fel, és rögtön dobogós lett a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem a Times Higher Education oktatási kiválóság alapján készített Europe Teaching Rankings 2019 listáján. A rangsor 18 európai ország 258 felsőoktatási intézményét vizsgálta.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.
03 júl
Tanévzáró könyvbemutató
„Új kutatási eredményeink” címmel szervezett könyvbemutatót kedden a tanévben megjelent publikációk ismertetésére a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA Pedagógia Bizottság Nevelésszociológia Albizottsága.
02 júl
Egyetem Tér a Campus Fesztiválon!
Minden eddiginél több egyetemi szervezet pályázott, hogy bemutatkozhasson a Campus Fesztiválon az Egyetem Téren, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszínén. Az idei Campuson a jelentkezők közül a 30 legizgalmasabb programot kínáló egyetemi egység "fesztiválozik."
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Új „Lendület” a kutatómunkához
Két újabb – egy orvostudományi és egy ökológiai – Lendület kutatócsoport alakul a Debreceni Egyetemen az eddig már sikeresen működő tíz mellett. A Magyar Tudományos Akadémián csütörtökön hirdették ki a 16 nyertes pályázót, akik összesen 540 millió forintos támogatásban részesülnek idén.
Támogatás a legkiválóbbaknak
A Debreceni Egyetem 20 fiatal munkatársa részesült támogatásban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíj pályázatán, amelynek célja az ifjú kutatók tudományos pályakezdésének támogatása.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Főhajtás az áldozatok előtt
A Debrecenből és környékéről 75 éve elhurcolt több mint 6100 zsidó emléke előtt tisztelgett az a vándorkiállítás, amely Hosszú Gyula, az „Utak a holokauszthoz, történetek a holokausztról” című kötet szerzőjének jóvoltából érkezett szerdán – mindössze egyetlen napra – a Debreceni Egyetemre.