18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
Egyetemi innovációról az Innovátorban
A Debreceni Egyetem, az MIT és a GE együttműködéséről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a TV2 Innovátor című magazin műsorában szombaton. Az Európa számára is meghatározó innovációs központ létrejöttét múlt héten jelentették be Budapesten.
Elmarad a Science Café!
A koronavírus veszélye miatt hozott legújabb intézkedéseknek megfelelően a Debreceni Egyetem március 18. szerdára tervezett Science Café előadása elmarad.
10 már
Tudósnők: a DE matematikusát díjazták
Nők a Tudományban Kiválósági díjjal ismerték el a matematikai tudományok területén Novák-Gselmann Eszter, a Debreceni Egyetem Analízis Tanészék egyetemi docensének kiemelkedő tudományos tevékenységét nőnap alkalmából.
09 már
Megmérettetés – angol nyelven
A Debreceni Egyetem Idegennyelvi Központja és a Helen Doron Nyelviskola első alkalommal szervezett angol nyelvi versenyt általános iskolák 7. és 8. osztályos tanulói számára. A megmérettetés döntőjét március 6-án tartották a DExam-ban.
09 már
John Malkovich a Debreceni Egyetemen
A főépület díszudvarát is megcsodálta a világhírű amerikai színész John Malkovich hétfőn. A kétszeres Oscar-díj jelölt művészt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán, az intézmény kancellárja fogadta.
MÜZLI: folytatódnak a kurzusok
A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet képzései keretében hazánk legnagyobb vállalatainak szakembereitől tanulhatnak a tavaszi félévben is a Debreceni Egyetem hallgatói. Az első órát Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
06 már
Miért kell védenünk a magyar földet?
Komoly vita zajlik hazánk, illetve az Európai Unió között arról, hogy Magyarországon vásárolhassanak-e földet azok, akik nem itt élnek, gazdálkodnak és csak befektetésként tekintenek a termőföldre. Erről beszélt a Debreceni Egyetemen az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára.
Határon túli elismerés
Papp Klára a szlovákiai Eperjesi Egyetem díszdoktora lett. Az intézmény tudományos tanácsa február 25-ei ünnepi ülésén avatta díszdoktorai sorába a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének professzorát.