Egyedülálló növénytani gyűjtemény
Négy különálló botanikai összeállítását digitalizálta és integrálta egy, a távoktatásban is jól használható speciális adatbázissá a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszéke. Egy-egy növénynek a struktúrája, morfológiai metszete és mikroszkópikus fotója is elérhető a virtuális gyűjteményben.
28 aug
Több évtizedes munkát díjaztak
A Debreceni Egyetem tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembere, Varga Katalin, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájának testnevelő tanára díjat vehetett át a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjátadó gálán Budapesten.
27 aug
Mentortábor az egyetemi campuson
Tanítsunk Magyarországért tábort szervezett a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja. A programban részt vevő gyerekek az őket segítő egyetemista mentorok mellett a Debreceni Egyetemmel és a Böszörményi úti campusszal is megismerkedhettek.
26 aug
Fókuszban a szolgáltató szektor
A helyi multinacionális vállalatokról, a céges munkakörnyezetről kaphattak átfogó képet a Debreceni Egyetem és a Debrecen BSC Kerekasztal által szervezett workshopon a középiskolai pedagógusok. A megszerzett tudás átadásával hozzájárulhatnak a diákok, hallgatók térségben maradásához.
25 aug
Elkezdődött az ifjú kutatók tábora
Fokozott óvintézkedések mellett szervezte meg nyári táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A megelőzés mellett a koronavírus-járványhoz kapcsolódó kutatási témák révén is foglalkoznak a megbetegedéssel a leendő természettudományi szakemberek a héten.
24 aug
Új szakok kerültek a szakjegyzékbe
A Debreceni Egyetem által kidolgozott új szakok kerültek a felsőoktatási képzéseket tartalmazó kormányrendeletbe, amely a napokban jelent meg a Magyar Közlönyben.
19 aug
Milliárdok kutatásra
A Debreceni Egyetem 6 milliárd 250 millió forintot kap a 2020. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból. Ez a legnagyobb támogatás a 27 hazai tudományos intézménynek kutatásra nyújtott, összesen 43,9 milliárd forintból.
18 aug
Kitüntetésben részesültek
A Debreceni Egyetem több munkatársa is állami elismerést vehetett át augusztus 20-a alkalmából az agrárminisztertől. A koronavírus-járvány miatt most adták át a március 15-ei kitüntetéseket is.
17 aug
Pótfelvételin a legnépszerűbb a DE
Az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárásban összesen 884-en adták be 986 képzésre a jelentkezésüket a Debreceni Egyetemen, ezzel a hazai egyetemek közül a DE volt a legnépszerűbb. Az intézmény augusztus végén közli majd azt, hogy hány jelentkezőt vettek fel.
14 aug
Koreai kulturális központ Debrecenben
A nyelvtanulás mellett a koreai kultúrát és gasztronómiát is megismerhetik azok, akik csatlakoznak a Debreceni Nyári Egyetem keretei között működő Debreceni Szedzsong Király Intézet kurzusaihoz.