Környezetvédelem virtuálisan
Madárbarát sétát is tartottak a Botanikus Kertben az idei Zöld Börzén, melyet a járványügyi helyzet miatt ezúttal online formában rendezett meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Környezetvédelmi Bizottsága.
Továbbtanulóknak: online lesz az idei DExpo
Idén rendhagyó módon, a virtuális térben rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét, a DExpót a Debreceni Egyetem. Tavaly több mint hatezren vettek részt az egyetem egységei által szervezett, a pályaválasztást segítő programon, melyet ezúttal online formában tartanak meg.
Bruckner Győző-díjas vegyész
A biológiailag aktív szénhidrátszármazékok és a szintetikus szénhidrátkémia területen elért kiemelkedő eredményeiért Bruckner Győző-fődíjat kapott Somsák László, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének professzora a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.
Zárnak a kollégiumok
November 16-áig kiürülnek a Debreceni Egyetem kollégiumai. A kormányzati rendelkezések alapján hozott rektori utasítás szerint a hallgatóknak hétfőig kell elhagyniuk szobáikat, kivéve többek között a határon túli magyar és az idegen nyelvű képzésben tanuló külföldi hallgatókat.
Tisztelet a holtaknak
A testüket oktatási célra felajánlókról emlékeztek meg a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet munkatársai és a hallgatók képviselői pénteken. A járvány miatt idén szűk körben, az egészségügyi előírások betartásával tisztelegtek a holtak előtt.
Ösztöndíjak fiatal kutatóknak
Ifjú kutatókat díjaztak a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar tudomány napi rendezvényén. Idén három oktató kapta meg a GYGYK kutatói ösztöndíját.
Legendás testnevelőkre emlékeztek
A Debreceni Egyetem egykori testnevelőinek emlékére tartott koszorúzást az intézmény Sporttudományi Koordinációs Intézete a sportcampuson elültetett emlékfánál. A DESKI igazgatója szerint a mindenkori testnevelők munkáját alapozták meg a néhai pedagógusok.
eSzenátus: új intézményi egységről is döntöttek
Egyes szabályzatok módosításáról, Könnyűzenei Intézet létrehozásáról, valamint professzor emeritusi címek adományozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa november 5-ei ülésén. A testület a járványveszély miatt on-line szavazott.
Rektori utasítás
Hibrid oktatást vezet be hétfőtől a Debreceni Egyetem. A kormány által kihirdetett veszélyhelyzet és a megyei koronavírus fertőzöttek számának növekedése miatt 2020. november 9-től változik az oktatás rendje az intézményben - olvasható Szilvássy Zoltán rektor körlevelében.
Fények az elhunytak emlékére
Gyertyagyújtást tartottak az elmúlt egy év alatt elhunyt egyetemi dolgozók és hallgatók emlékére a Debreceni Egyetem és az intézményi lelkészségek csütörtök délután a Debreceni Egyetem Főépülete előtti téren.