Népszerűek az egyetem gyakorlói
Rendhagyó tanórák, laborlátogatás, interaktív foglalkozások, traktorozás és foci – a diákok főként ezekre a programokra, a szülők pedig az átfogó felvételi tájékoztatókra voltak kíváncsiak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak nyílt napjain.
Fizioterápiás kutatási módszerek átadása
A kutatás iránt elkötelezett gyógytornász hallgatók munkáját segítve tartottak előadást a Fizioterápiás Tanszék hallgatói és meghívott, gyakorló szakemberek kutatási és terápiás módszerekről november 15-16-án a Népegészségügyi Karon.
Igazgatók és osztályfőnökök fóruma
A köznevelés aktuális kérdéseiről, a tanárok továbbképzéséről és a felsőoktatás stratégiai területeiről is beszélt Palkovics László államtitkár a Középiskolai Igazgatók és Osztályfőnökök Fórumán a Debreceni Egyetemen.
Egyetemistából vállalkozó
Miért érdemes már hallgatóként vállalkozni? Hogy kezdjünk hozzá? Hogyan segíthet a Debreceni Egyetem? Ezekre a kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők DEViK – Üzleti Innovációs Klub keddi találkozóján.
Debreceni ökológust díjaztak
Konzervációbiológiai kutatásaival nyert a Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársa, Radócz Szilvia a Stephen W. Kuffler Alapítvány nemzetközi pályázatán.
DExpo 2016 - kínálat középiskolásoknak
Nyílt napokon tudhatják meg a leendő egyetemisták november 23-án és 24-én, hogy milyen lehetőségek várják őket, ha a Debreceni Egyetemet választják.
Tisztelgés a hősök előtt
Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetemen is bemutatta az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékeit megidéző kiállítását a Debreceni Egyetem.
Hétköznapi hősök
A nemzetközi összefogás részeként 38 országban egy időben tartották az őszi SocialErasmus Weeket. A Debreceni Egyetem ezúttal is részt vett a társadalmi akcióban.
Határtalan elismerés
Alelnökévé választotta Jávor Andrást, a Debreceni Egyetem általános rektorhelyettesét a Magyar Rektori Konferencia Határon Túli Felsőoktatási Intézmények Bizottsága.
Együttműködés: mobilitás, kutatás
A nemzetközi tapasztalatcserén a közös kutatási területek megtalálása, valamint a hallgatók és oktatók nemzetközi mobilitása is téma volt a CARPE konzorcium vezetőségi ülésén, amelyet a Debreceni Egyetemen tartott a testület.