Vigyázz, kész, fordíts!
Első alkalommal rendezett angol nyelvű fordítóversenyt fordító és tolmács mesterszakos hallgatói számára a miskolci BeneDictum Kft Fordítóiroda közreműködésével a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A megmérettetés eredményhirdetését hétfőn tartották.
A magyar nyelv támogatása
Idén is több mint száz ajándékkönyvvel ismerte el a Felvidéken élő magyar diákok teljesítményét a Debreceni Egyetem két professzora. Jávor András és Bartha Elek csaknem 20 éve támogatja a Szép Magyar Beszéd versenyt.
Egyetemi díjazottak a város napján
Debrecen Város Díszpolgára címet adományozott a közgyűlés Barta Jánosnak, a Debreceni Egyetem Egyetemes Történeti Tanszék professor emeritusának. A város sajtódíjasa pedig az egyetem fenntartásában működő FM90 Campus Rádió ügyvezető-főszerkesztője, Tóth Judit lett.
Középpontban a germanisztika
Idén a Debreceni Egyetem adott otthont a Magyar Germanisták Társasága éves közgyűlésének. A pénteki eseményhez kapcsolódva a Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete „Az erőszak témája a germanisztikai kutatásokban” címmel rendezett szakmai konferenciát a DAB Székházban.
Karrierlehetőség az informatikában
A legújabb technológiákat, az aktuális szakmai témákat ismerhetik meg, és karriertanácsokat is kaphatnak a hallgatók április 15-én és 16-án az Informatikai Szakmai Napokon. Az előadás-sorozatot 20. alkalommal rendezik meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Kétéltűek szülői szerepben
Tovább gondozzák és több védelmet nyújtanak utódaik számára azok a békák, amelyek szárazföldre rakják a petéiket – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A több mint 1000 kétéltűfajt érintő átfogó kutatásról szóló cikket a biológiai tudományok egyik vezető lapjában publikálták.
Parlez-vous français?
Kiállítás, élménybeszámoló, módszertani műhelybeszélgetés és fordítóverseny – gazdag a Francia Hét programja, amelyet idén már második alkalommal szervez meg az egyetemen április 8-11. között a Bölcsészettudományi Kar Francia Tanszéke.
Jelentkezési rekord DEbrecenben
Az országos átlagot csaknem megtriplázva, 11 százalékkal többen jelentkeztek első helyen a Debreceni Egyetemre, mint tavaly – jelentette be Bartha Elek rektorhelyettes az intézményben tartott keddi sajtótájékoztatón.
Könyvbemutató: fókuszban a migráció
A Debreceni Egyetemen mutatták be hétfőn a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézet oktatóinak közreműködésével, a Zrínyi Kiadó gondozásában megjelent „Őrzők, vigyázzatok a határra!” és „Migráció a kora középkortól napjainkig” című köteteket.
Környezettudatos Science Café
Kovács András Donát geográfus-szociológus „A környezettudatosság, mint a jövőnk záloga" című előadásában többek között arra keresi a választ, hogyan lehet környezettudatosabb egy társadalom, egy település, egy család.