Megnyílt a Buborék
Új nevet és funkciót kapott az egykori Ludotéka a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán. A csaknem 150 négyzetméteres épület a két évig tartó átalakítás után Buborék Játszóház és alkotóműhelyként nyílt meg újra.
Előnyben a szakkollégisták
Mintegy hatvan szakkollégiumi hallgató ismertette kutatását csütörtökön a Debreceni Egyetem Szakkollégiumainak III. Tudományos Konferenciáján. A DAB Székházban tartott tanácskozáson az intézmény tíz szakkollégiuma vett részt.
DEbate: a Szent Korona hazatérése
Angol nyelvű vita- és videóversenyt hirdetett középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségével és a Magyarországon működő Amerikai Kuckókkal együtt. A téma a Szent Korona legutóbbi hazatérése.
Autóipari partnerek az egyetemen
A Debreceni Egyetemre látogattak a világ egyik legnagyobb buszgyártó vállalata, a Daimler képviselői. A járműgyártó az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett partnerével, az Inter Traction Electrics Kft-vel, az ITK Holding leányvállalatával. A megbeszélések keretében találkoztak a DE vezetőivel.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Veszélyben a vándormadarak
Egyre kockázatosabb több ezer kilométert repülni a sarkvidéken szaporodó madaraknak – állapították meg a Debreceni Egyetem biológusai. A vándorlás csökkenő haszna súlyos következményekkel járhat az ökoszisztéma egészére – olvasható a Trends in Ecology & Evolution lapban publikált cikkben.
A kutatóműhely-alapító professzor
A kutatóműhely-alapító professzort Balázs Istvánt, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának professzorát köszöntötték 65. születésnapja alkalmából a karon. Az alkalomra egy jogtörténeti, jogfilozófiai és közigazgatási jogi tanulmányokat tartalmazó kötetet is megjelentettek.
CARPE – a lehetőségek konferenciája
A Debreceni Egyetem október 27-29 között rendezi meg a CARPE vándorkonferenciáját. A nemzetközi kongresszuson az EU következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásait mutathatják be az egyetemi partnerek. Az idei CARPE-konferenciát online rendezik meg, már megkezdődött a regisztráció.
Egyetemi modellváltás: történelmi jelentőségű állomás
A vonatkozó törvény (2021. évi CIII. A felsőoktatási intézmények versenyképes működését elősegítő szabályokról) elfogadását követően aláírták a Debreceni Egyetem 2044-ig szóló keretmegállapodását és 2026 végéig szóló felsőoktatási közfeladat-finanszírozási szerződését.
Ismét dobog az „egyetem szíve”
A gólyatáborokról, a Sesztina-villa és a Sesztina család történetéről, a kapitalizmus sorsáról, a Debreceni Egyetemi Színház előadásairól, valamint a DEAC Cheerleaders csapatának sikereiről is lehet olvasni az Egyetemi Élet legújabb számában.