01 feb
Űrhajós mentorálja a hallgatókat
Farkas Bertalan a róla megjelent életrajzi könyvet dedikálta Debrecenben. Kiderült az is, hogy az első és eddig egyetlen magyar űrhajós különleges együttműködésre készül a Debreceni Egyetemmel.
01 feb
Exkluzív nyelvek a Nyári Egyetemen
Idén 11 – köztük több ritkán tanított, egzotikus – nyelvet lehet elsajátítani a Nyári Egyetem keretein belül, amely évek óta felvállalja a magyar mint idegen nyelv oktatását.
31 jan
Beregszászon indít ápoló szakot az EK
Határon túli képzési hellyel bővíti kínálatát, és nagyszabású kutatási programokat is indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara 2017-ben.
31 jan
Iránymutató cikk a gyepek világáról
A Debreceni Egyetem kutatóinak gyepi biodiverzitásról szóló kutatása volt az elmúlt öt év legtöbbet idézett cikke a nagy múltú botanikai folyóiratban, a Florában.
Jogod van hozzá!
Nemzetközi oktatógárda, 93%-os elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakmisztériumi ösztöndíj. Jelentkezz a legjobb vidéki jogi képzőhelyre, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
27 jan
Merre tart a világ?
A fizikai és kémiai változások tükrében erre a kérdésre keresi a válasz(oka)t a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
27 jan
BTK: szinte nincs, ami nincs!
Több mint 100 éves fennállása alatt jelentős változáson ment már keresztül a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, amely idén megújult képzési kínálattal várja a felvételizőket.
26 jan
Új irányzat a tomográfiában
Az anyagtudománytól az egészségiparig számos területen hasznosíthatóak azok a diszkrét tomográfiai módszerek, melyek kidolgozásában a Debreceni Egyetem matematikusai is kulcsszerepet játszottak.
25 jan
Indulhat a keresztféléves képzés
Februárban 381 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen induló keresztféléves képzések keretében.
24 jan
Tudósiskola a Kossuth Gyakorlóban
A Csengő utcai gimnáziumba költözött egy napra a Debreceni Egyetem. A pályaválasztás előtt álló diákok számára tartottak kedden beiskolázási tájékoztatót az intézmény vezetői és a karok képviselői.