25 aug
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
24 aug
A névtudomány kutatói Debrecenben
Első alkalommal ad otthont magyar intézmény a Nemzetközi Névtudományi Kongresszusnak. 41 országból 230 résztvevő érkezik augusztus 27. és szeptember 1. között a Debreceni Egyetemre.
24 aug
Az igazi vészhelyzettől a helyszínelőkig
Új helyszínekkel, még színesebb és változatosabb programokkal, valamint számtalan ajándékkal és élménnyel várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat és időseket a Debreceni Egyetem szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakáján.
21 aug
Állami elismerések augusztus 20-án
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
Kiváló ösztöndíjasaink
Összesen 377,65 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018. tanévre meghirdetett pályázatain.
Kiváló bizonyítvánnyal tértek haza
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
10 aug
Magyar konyha, magyar tánc
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
08 aug
Új tanév korszerűbb iskolákban
Több százmillió forintot fordít a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak felújítására, karbantartásra idén nyáron. Csaknem háromezer általános és középiskolás tanulhat szeptembertől megszépült, modern környezetben.
08 aug
Visegrádi négyek – tiniszemmel
Hogyan vélekednek a tizenévesek a visegrádi négyekről? Ezzel a központi témával hirdetett háromnapos programot az érintett országokban élő fiataloknak a Debreceni Nyári Egyetem augusztus 2-4. között.