Felkészült az új tanévre az UniFit
A Debreceni Egyetem fitneszközpontjában a járványügyi szabályok betartása és optimalizált látogatói létszám mellett várják a kötelező testnevelés tárgyat teljesíteni akaró és a mozogni vágyó egyetemistákat. Egy korszerű, negatív nyomású légtechnikai rendszert is üzembe helyeztek.
Egyetemi képzés Nyírbátorban is
Nyírbátor Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ néven alakult új felsőoktatási képzőhely a térségben. Az intézményben a jövőben a Debreceni Egyetem agrár-, valamint gazdaságtudományi karának képzései is elérhetők lesznek – jelentették be a pénteki tanévnyitó ünnepségen.
Támogatott tehetségeink
332 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2020/2021. tanévre meghirdetett pályázatain.
Biztonságos visszatérés az egyetemre
A Debreceni Egyetem külföldi hallgatói közül kizárólag a tünetmentesen érkezők léphetnek be az országba, de két negatív PCR-teszt bemutatásáig valamennyiük számára kötelező a 14 napos járványügyi megfigyelés. A diákok egyetemi matricával is jelezhetik a karantént szomszédaik megnyugtatására.
Diákévek 50 év távlatából
Ötven éve érettségizett a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának egykori 4. B osztálya. A hajdani diákok most újra találkoztak, és felelevenítették az 1966 óta eltelt mintegy félévszázad emlékeit.
A pótfelvételin is az élen a DE
A Debreceni Egyetem volt a pótfelvételi eljárásban a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény az országban. Közel ezren adták be jelentkezésüket, közülük a DE több mint hatszáz hallgatót vett fel az eljárásban. A legtöbb elsőéves a gazdaságtudományi képzéseken kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
Egyedülálló növénytani gyűjtemény
Négy különálló botanikai összeállítását digitalizálta és integrálta egy, a távoktatásban is jól használható speciális adatbázissá a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszéke. Egy-egy növénynek a struktúrája, morfológiai metszete és mikroszkópikus fotója is elérhető a virtuális gyűjteményben.
28 aug
Több évtizedes munkát díjaztak
A Debreceni Egyetem tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembere, Varga Katalin, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájának testnevelő tanára díjat vehetett át a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjátadó gálán Budapesten.
27 aug
Mentortábor az egyetemi campuson
Tanítsunk Magyarországért tábort szervezett a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja. A programban részt vevő gyerekek az őket segítő egyetemista mentorok mellett a Debreceni Egyetemmel és a Böszörményi úti campusszal is megismerkedhettek.
26 aug
Fókuszban a szolgáltató szektor
A helyi multinacionális vállalatokról, a céges munkakörnyezetről kaphattak átfogó képet a Debreceni Egyetem és a Debrecen BSC Kerekasztal által szervezett workshopon a középiskolai pedagógusok. A megszerzett tudás átadásával hozzájárulhatnak a diákok, hallgatók térségben maradásához.