Doktorrá fogadom…!
Hetvennégy jelölt vehette át oklevelét június 2-án a Debreceni Egyetem doktor- és díszdoktoravató ünnepségén, ahol doktori és habilitált doktori, professor emeritus, valamint címzetes egyetemi tanár címeket és egyetemi kitüntetéseket adtak át.
Kiss Lajos-díj a helynevek kutatásáért
Idén újra debreceni nyelvész, Győrffy Erzsébet, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi Tanszékének adjunktusa vehette át a hazai személy- és helynévkutatókat kitüntető tudományos elismerést.
Új doktorokat avat az egyetem
A hagyományos doktor- és díszdoktoravatóval szombaton megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztók sorozata. A június 2-ai ünnepségen 74 jelölt veszi át doktori oklevelét.
Hatékony vírusrezisztencia-vizsgálat
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének laboratóriumában olyan molekuláris genetikai markereket fejlesztettek, melyekkel egyrészt kimutatható a burgonya M- és S-vírus-fertőzöttségének mértéke, másrészt elkülöníthetők a rezisztens és fogékony fajták.
Boszniai delegáció az egyetemen
Elsősorban az egészségipar, az ájurvéda, a táplálkozástudomány, illetve a turizmus-vendéglátás területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségek iránt érdeklődtek a mostari University of Modern Sciences szakemberei, akik csütörtökön jártak a Debreceni Egyetemen.
Visegrád Fesztivál
Lengyel, ukrán és magyar hallgatók ismerkedtek hazánk vízgazdálkodási kihívásaival egy nemzetközi projekt keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
Fejezetek Oroszország történelméből
Előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken, filmvetítéseken ismerhetik meg az orosz történelemmel kapcsolatos legújabb kutatásokat az érdeklődők az Orosz Történelmi Klubban. A Debreceni Egyetem Orosz Központjának havi rendezvénysorozata szerdán kezdődött.
Közösen a vegyészmérnök képzésért
Vegyipari kihelyezett tanszéket hozott létre a felsőfokú szakmai képzés támogatására a BorsodChem Zrt. és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást szerdán a borsodi vegyipari vállalatnál írták alá.
A drónoktól a pontfelhőkig
A legfrissebb kutatási eredmények mellett a legújabb geodéziai műszereket, távérzékelési eszközöket és térinformatikai szoftvereket ismerhetik meg az érdeklődők a IX. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.