Díjazták a jövő sporttudósait
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete elismerő okleveleket adott át az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) eredményesen szereplő és résztvevő hallgatóknak. A DESKI azokat a végzős medikusokat is jutalmazta, akik a korábbi években pályára léptek a Medikus Kupán.
Új doktorok a Debreceni Egyetemen
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
Elismert pedagógusaink
Hosszú időn át magas színvonalon végzett munkájukért elismeréseket vehettek át az egyetem, valamint gyakorló- és a partnerintézményeinek oktatói pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem Főépületének Aulájában június 3-án rendezett ünnepségen.
Múltidézés – 100 éve történt
Országos és helyi méltóságok, a Tisza-család tagjai, a tudományos élet, valamint a diákság jelenlétében rendezték 1921. június 5-én a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem névadó ünnepségét. Az intézmény a tragikusan elhunyt egykori miniszterelnök, gróf Tisza István nevét vette fel.
Bemutatkoztak a fiatal kutatók
A Tudományos Diákköri Konferencián (TDK) kiemelkedően teljesítő hallgatók tanulmányaiból összeállított kötetet mutattak be pénteken online a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A kiadványban szereplő tudományos munkák elsődleges célja a prevenció.
A mozgás az agynak is gyógyszer
A rendszeres testmozgás, fizikai aktivitás nemcsak az izmok erősítésére szolgál, hanem az agyat is karban lehet vele tartani. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének vezetője a Szenior Egyetem előadásán mutatta be a fizikai aktivitás idegrendszerre gyakorolt hatásait.
OTDK: TTK-s sikerek
Öt szekcióban szálltak versenybe a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei, 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A TTK-s ifjú kutatók 10 helyezést és 7 különdíjat nyertek el.
TTK Nyári Tábor 2021
Már lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Nyári Táborába. Színes kutatási témákkal és izgalmas előadásokkal várják a TTK oktatói és kutatói a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásokat az augusztus végi egyhetes rendezvényen.
Segítség és társadalmi felelősség
Öt szekcióban számoltak be a szakemberek a szociális munka aktuális problémáiról, kérdéseiről, a kutatások eredményeiről a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán (DE EK) rendezett nemzetközi tudományos konferencián. Az eseményen csaknem harminc szakmai munkát mutattak be.
Közösen a modern vegyészképzésért
Korszerű tudásanyagra épülő vegyésztechnikus-képzés közös kialakításáról és fenntartásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum. A stratégiai együttműködést csütörtökön írták alá a két intézmény vezetői a Karácsony Sándor teremben.