A zene itt kezdődik
Több mint kétszáz hallgató, folyamatosan növekvő diáklétszám, nagy hangszerválaszték, magasan képzett oktatói gárda, jó karrierlehetőség és családias légkör várja a leendő hallgatókat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
Egészségügyi képzés a Balásházyban
Egészségügyi asszisztens, laboráns és általános ápoló képzést indít szeptembertől a Debreceni Egyetem szakképzőintézménye. A Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma új képzésének tanulói gyakorlatukat a Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban végzik majd.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
Összefogás az önkéntességért
Közös programot indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával és a szlovákiai Selye János Egyetemmel a hallgatók önkéntes tevékenységének népszerűsítésére, támogatására.
Érdekegyeztetés a gazdaságfejlesztésért
A kamarákkal és iparági szövetségekkel folytatott érdekegyeztetésről, valamint a felsőoktatás és az ipar kapcsolatának szorosabbra fűzéséről is beszélt György László, az ITM államtitkára a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet vendégelőadójaként.
Újra NDHSZ-alelnök lett Bács Zoltán
Tisztújító küldöttgyűlést tartott a Nemzeti Diák-, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség (NDHSZ). A küldöttek egyhangú szavazással újraválasztották a köztestület eddigi elnökét, az alelnök pedig ismét Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja lett.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.
TTK: korszerű tudás, piacképes diploma
Magas szintű természettudományi, a legkorszerűbb technológiákat alkalmazó mérnöki képzésekkel és népszerű tanárszakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Konferencia a nyelvtanulásról
Közös nemzetközi webináriumot rendezett az orosz mint idegen nyelv tanításának módszertanáról a Taganrogi A.P. Csehov Pedagógiai Főiskola és a Debreceni Egyetem Orosz Központja.
Biztos belépő a munkaerőpiacra
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara vezető szerepet tölt be a régió pedagógusképzésében. Szeptembertől szociál-, óvoda- és gyógypedagógia, valamint csecsemő- és kisgyermeknevelő, továbbá romológia szakon várja a hallgatókat a hajdúböszörményi intézmény.