Kihelyezett tanszéket avatott az EK
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Társadalmi Integrációs és Innovációs Kihelyezett Tanszéke a hátrányos helyzetben lévő társadalmi csoportok elfogadását, felzárkózását is segítheti Tomajmonostorán.
Kínai ünnep Debrecenben
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve közösen szervezi meg a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet október 1-én, csütörtökön 18 órai kezdettel a Dósa nádor téren.
Új irányzatok a szénhidrátkémiában
A Debreceni Egyetem kémikus professzorának szerkesztésében készült el a szénhidrátkémia legaktuálisabb kérdéseit bemutató szakkönyv. A két kötet egyebek mellett a fenntartható, zöld kémiai technológiák, valamint a szintetikus glikokonjugált vakcinák alkalmazásával is foglalkozik.
Történelmi léptékű tanulmánykötet
Roman Czaja, a toruńi Nicolaus Copernicus Egyetem professzorának 60. születésnapja alkalmából a világ legjelesebb középkortörténeti kutatói nemzetközi tanulmánykötettel tisztelegtek lengyel kollégájuk előtt.
Lelki segítség a külföldi diákoknak
Elindult a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak intézményi szintű mentálhigiénés ellátása, amelynek a DE Népegészségügyi Kar Népegészségügyi Iskolája ad helyet. A kar együttműködik a tevékenységet szakmailag koordináló Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központtal.
„Orvosdoktorrá fogadom”
Szigorú járványügyi intézkedések mellett rendezi általános orvosdoktor-avató ünnepi tanácsülését a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara szeptember 27-én, vasárnap 11 és 14 órai kezdettel a Főépület Díszudvarán.
Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
Komolyzenei koncertek biztonsággal
A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Régi Zene és a Steinway hangversenysorozatát is elindítja a járványügyi szabályok betartásával a Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány. A közönség egy ajándékkoncertet is meghallgathat.
Élsportolókat díjazott az egyetem
Átadták a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjakat a különböző sportágakban, hazai és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket elért egyetemi sportolóknak. Összesen huszonhatan vehettek át elismerést a szerdai ünnepségen.