Online TDK a Debreceni Egyetemen
Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem. A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.
A biztos egzisztencia reményében
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának (GTK) képzési palettája nagyon széles. Több száz környékbeli céggel állnak szoros kapcsolatban, végzett hallgatóik 90 százaléka egy éven belül diplomájának megfelelő munkát talál.
Környezetvédelem virtuálisan
Madárbarát sétát is tartottak a Botanikus Kertben az idei Zöld Börzén, melyet a járványügyi helyzet miatt ezúttal online formában rendezett meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Környezetvédelmi Bizottsága.
Továbbtanulóknak: online lesz az idei DExpo
Idén rendhagyó módon, a virtuális térben rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét, a DExpót a Debreceni Egyetem. Tavaly több mint hatezren vettek részt az egyetem egységei által szervezett, a pályaválasztást segítő programon, melyet ezúttal online formában tartanak meg.
Bruckner Győző-díjas vegyész
A biológiailag aktív szénhidrátszármazékok és a szintetikus szénhidrátkémia területen elért kiemelkedő eredményeiért Bruckner Győző-fődíjat kapott Somsák László, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének professzora a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.
Zárnak a kollégiumok
November 16-áig kiürülnek a Debreceni Egyetem kollégiumai. A kormányzati rendelkezések alapján hozott rektori utasítás szerint a hallgatóknak hétfőig kell elhagyniuk szobáikat, kivéve többek között a határon túli magyar és az idegen nyelvű képzésben tanuló külföldi hallgatókat.
Ösztöndíjak fiatal kutatóknak
Ifjú kutatókat díjaztak a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar tudomány napi rendezvényén. Idén három oktató kapta meg a GYGYK kutatói ösztöndíját.
Tisztelet a holtaknak
A testüket oktatási célra felajánlókról emlékeztek meg a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet munkatársai és a hallgatók képviselői pénteken. A járvány miatt idén szűk körben, az egészségügyi előírások betartásával tisztelegtek a holtak előtt.
Legendás testnevelőkre emlékeztek
A Debreceni Egyetem egykori testnevelőinek emlékére tartott koszorúzást az intézmény Sporttudományi Koordinációs Intézete a sportcampuson elültetett emlékfánál. A DESKI igazgatója szerint a mindenkori testnevelők munkáját alapozták meg a néhai pedagógusok.
eSzenátus: új intézményi egységről is döntöttek
Egyes szabályzatok módosításáról, Könnyűzenei Intézet létrehozásáról, valamint professzor emeritusi címek adományozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa november 5-ei ülésén. A testület a járványveszély miatt on-line szavazott.