Új egyetemi folyóirat a Scopus-ban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének folyóiratát, a Kitaibeliát is indexeli a jövőben a világ egyik vezető tudományos publikációs adatbázisa, a Scopus. Az egyetem két éve hozott létre programot az intézményi folyóiratok támogatására.
Szobor őrzi Lévai Béla emlékét
Szobrot avattak Debrecen-Józsán a 2010-ben elhunyt Lévai Béla nyelvész, helytörténész, az egykori Kossuth Lajos Tudományegyetem Szlavisztikai Intézetének oktatója emlékére. A Szentgyörgyfalvi úton állított első józsai köztéri mellszobor Juha Richárd alkotása.
Tisztelet a névadónak
A Debreceni Egyetem pénteken megemlékezéssel és koszorúzással tisztelgett egykori névadója, a néhai miniszterelnök, gróf Tisza István előtt, halálának 103. évfordulóján. Az alkalomból az intézmény egy könyvet is megjelentetett a politikus életéről, tevékenységéről.
Nyílt nap a DE Kossuth Gyakorlóiban
Bemutató foglalkozásokon, iskolai bejárásokon, szülői értekezleten ismerhetik meg a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája három feladatellátási helyének képzési kínálatát az iskolaválasztás előtt álló diákok, az őket elkísérő szülők és nagyszülők.
Magyar Tudomány Ünnepe 2021
„Tudomány: iránytű az élhető jövőhöz” a mottója az idei Magyar Tudomány Ünnepének, amelynek programjaihoz ebben az évben is csatlakozik a Debreceni Egyetem, ahol a tudományos konferenciákat, előadásokat követően most is a doktor- és díszdoktoravató ünnepséggel zárul a programsorozat.
Teltház az egyetemi állásbörzén
Csaknem 60 kiállító, kis- közepes és nagy cégek több száz állásajánlattal várták a munkát keresőket a Debreceni Egyetem Őszi Állásbörzéjén, mely az egyik legnagyobb ilyen típusú rendezvény az országban. Érdeklődőkből sem volt hiány, sokezren keresték fel a standokat.
Konferencia a jövő kutatásairól
Az Európai Unió következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásaikat, együttműködési lehetőségeiket mutathatják be a Debreceni Egyetem partnerei október 27-29 között az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es vándorkonferenciáján.
Összeült a stratégiai testület
A Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének munkáját segítő Stratégiai Tanácsadó Testület az Innovációs és Technológiai Minisztériumban tartotta soron következő ülését.
Sikeres együttműködés
A leggyakoribb hasmenést okozó kórokozók elleni vakcinafejlesztésben vett részt a Debreceni Egyetem. Az intézmény egy magyar szakemberek által alapított biotechnológiai cég megbízásából egészséges önkénteseken végezte el a klinikai vizsgálatokat.
Őszi MUSTra az egyetemen
Az egykori Egyetemi Színjátszó Fesztivál hagyományait folytatva első alkalommal szervezett „MUST” címmel Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozót október 11-23. között a Debreceni Egyetemi Színház együttműködve a Csokonai Színházzal.