Indul az akkreditációs eljárás
Intézményi akkreditációs eljárást folytat le jövőre a Debreceni Egyetemen a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB). Azt fogják megvizsgálni, hogy a DE minden tekintetben megfelel-e a nemzetközi felsőoktatási irányelveknek.
Duális képzéseket népszerűsítettek
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán elérhető duális képzésekről tartottak online fórumot a mesterképzés iránt érdeklődő alapszakos hallgatóknak. A mostani felvételi időszakban 40 cég kínál gyakorlati helyet a GTK-ra keresztfélévben felvételizőknek.
A Tudomány Napja a TTK-n
Jakab Ferenc virológus, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője tartott plenáris előadást a Természettudományi és Technológiai Kar tudomány napi rendezvényén. Az eseményen a kar intézetei és tanszékei átfogó képet adtak a TTK-n folyó kutatásokról.
Duális képzés a MOL Petrolkémiánál
Országosan egyedülálló lehetőséget kínál a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar és a MOL Petrolkémia Zrt. stratégiai együttműködése révén a duális képzési formába elérhető vegyészmérnök mesterszak. November 22-ig várják a jelentkezőket.
Mentorok a sportoló hallgatókért
A Debreceni Egyetem mentorprogramjának eredményeiről, valamint a következő tanévben várható szakmai feladatokról egyeztettek a programban résztvevő szakemberek és hallgatók a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete által szervezett online workshopon.
Bölcsészek a Neurotechben
László Borbála angol és Papp Dávid pszichológia szakos PhD-hallgató képviseli majd a Debreceni Egyetemet november 22-én a Neurotech Summit online rendezvény úgynevezett három perces tézisek programjában.
Egyetemi testnevelőkre emlékeztek
Az intézmény egykori testnevelőinek korszakos munkássága előtt tisztelgett a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs intézete. A DE Sporttudományi Oktatóközpontjánál (DESOK) tartott keddi megemlékezésen koszorút helyeztek el a testnevelők emlékére ültetett fánál.
Emberi sorsok a nagy háborúban
Néprajzkutatók, történészek, hadtörténészek, muzeológusok több éves közös kutatómunkájának eredményeként született, az I. világháború polgári hatásait vizsgáló kiadványokat mutatott be pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke.
Felértékelődőben a vállalatbiztonság
Jelképesen letették a Kelet Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ új oktatási egységének alapkövét Nyírbátorban, ahol a Debreceni Egyetemmel együttműködve gazdaság-, vállalat- és élelmiszerbiztonsági, valamint védelmi ipari szakembereket fognak képezni.
A digitális oktatás előnyei és hátrányai
Milyen hatást gyakorol a digitális oktatás a hazai egyetemeken zajló szaknyelvoktatásra? Elsősorban erre a kérdésre keresték a választ a Szaknyelvoktatók Konferenciáján, amelynek házigazdája ezúttal a Debreceni Egyetem Gazdasági Szaknyelvi Kommunikációs Intézete volt.