27 már
Családkutatás felsőfokon
A kormány családpolitikai intézkedéseit is szolgálja a Debreceni Egyetem új Neveléstudományi Kutatóközpontja, amely a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) részeként alakult meg szerdán.
27 már
Nobel-díjas kutató a Debreceni Egyetemen
University of Debrecen Science Impact Award díjat adományoz Arieh Warshel biokémikusnak a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas professzor, aki több éve dolgozik együtt debreceni kutatókkal, pénteken veszi át díját Szilvássy Zoltán rektortól és órát is tart hallgatóknak.
26 már
Rangsorok, és ami mögöttük van
Times Higher Education, Quacquarelli Symonds – a világ legnevesebb felsőoktatási rangsorkészítő szervezeteinek részvételével kezdődött kedden háromnapos tanácskozás a Debreceni Egyetemen Felsőoktatási rangsor napok címmel.
Az emberi kapcsolatok fontossága
Flashmobbal és kerekasztal-beszélgetéssel hívták fel a figyelmet az emberi kapcsolatok fontosságára a szociális munka világnapjához kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
Meddőségről a Science Caféban
„A meddőség korszerű diagnosztikája és kezelése” címmel Herman Tünde, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrum szakorvosa tart előadást a Science Caféban.
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
21 már
Határtalan tudomány
Farkas Bertalan, az egyetlen magyar űrhajós is köszöntötte – virtuálisan - a IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia résztvevőit. A csütörtöki tanácskozáson tehetséges fiatalok mutatták be legfrissebb, a hagyományos kereteken átívelő tudományos eredményeiket.
19 már
Műhelykonferencia a BTK-n
„Inkluzív pedagógia – érzékenyítés – lemorzsolódás prevenció” címmel rendezett tanácskozást kedden a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
18 már
Tanulj a GE csúcsmenedzserétől!
A Debreceni Egyetemen tart előadást Lencsés Gergő, a General Electric (GE) globális értéklánc vezetője csütörtökön. A szakember a vállalatok működéséről és jövőjéről is beszél a Műszaki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet meghívására. Hallgatók még jelentkezhetnek.