13 feb
Blogger ajánlja a DE-t!
Rekordkattintást ért el a Debreceni Egyetem a videa.hu legnépszerűbb felsőoktatási szakokat bemutató sorozatában, több mint 1,4 millióan nézték meg a videókat. A felvételizőknek néhány napjuk még van a döntésre, a jelentkezési határidőt ugyanis február 17-re módosították.
12 feb
Innováció az oktatásban
Hazai szakemberek, valamint a térség innovatív oktatási és pedagógiai vállalkozásainak részvételével, „Innováció és startupok az oktatásban és a nevelésben” címmel rendezett konferenciát kedden a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
12 feb
Tanítsunk Magyarországért!
A Debreceni Egyetem is csatlakozott az országos „Tanítsunk Magyarországért” mentorprogramhoz. Az erről szóló együttműködési megállapodást hétfőn írták alá az intézmény és az Innovációs és Technológiai Minisztérium képviselői.
DEbate: címvédés a döntőben
Tavaly elnyert címét megvédve, ismét a debreceni Ady Endre Gimnázium „BrainStorm” csapata nyerte a DEbate angol nyelvű országos vitaversenyt, amelynek döntőjét pénteken rendezte a Debreceni Egyetem (DE) Angol-Amerikai Intézete.
Innovatív felsőoktatás
Az egyetemi K+F kutatások további erősítését, a felsőoktatás megújítását, és a három pillérre épülő Horizont Program hatékonyabb kihasználását szorgalmazta Palkovics László miniszter a Debreceni Egyetemen tartott üzleti-befektetői fórumon.
Virtuális túra a Science Caféban
Horvátország legrégebben alapított sziget-városába kalauzolja az érdeklődőket a Science Café soron következő, február 13-ai rendezvénye, amelyben Rácz Anett és Zilizi Gergő tart előadást „Vis comes true” címmel.
08 feb
Informatika a bölcsészettudományban
A számítógépes eszközökkel történő kutatás népszerűsítése volt a témája a „Korpuszok, nyelvtechnológiai eszközök és kísérletes módszerek a bölcsészet- és társadalomtudományokban” című konferenciának, melyet csütörtökön tartott a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
06 feb
Miért pont iDE?
Minőségi képzés, tehetséggondozás, kedvező árú, igényes kollégiumi férőhelyek, szociális juttatások, tanulmányi és külföldi ösztöndíj-lehetőségek – a Debreceni Egyetemen mindenki megtalálja a számára legkedvezőbb utat a piacképes diplomához.
05 feb
MÜZLI - A legjobbaktól tanulhatnak
A hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai adják át ipari tapasztalataikat a Debreceni Egyetem hallgatóinak. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első kurzusai a 2018/19-es tanév második félévében indultak.
05 feb
Korponay Béla (1928-2019)
Életének 92. évében elhunyt Korponay Béla, az MTA doktora, a Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézetének emeritus professzora. Korponay professzort a Debreceni Egyetem, a Bölcsészettudományi Kar és az Angol-Amerikai Intézet saját halottjának tekinti.