NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.
Szakképzés a stratégiai területen
Fokozatosan bővülő egészségügyi szakképzési rendszer kiépítését tervezi a Debreceni Egyetem. Az új intézményi egység alapja a DE Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumában szeptembertől induló egészségügyi asszisztens, laboráns és általános ápoló képzés.
Idegtudományokkal az elit klubban
Hét ország vezető egyetemeivel közösen hozott létre a Debreceni Egyetem konzorciumot az idegtudományok fejlesztésére. A The NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nyitórendezvényét szerdán tartják csaknem ezer résztvevővel.
Megkezdődött a vizsgaidőszak
A járványhelyzet miatt sok esetben online formában vizsgáznak december közepétől a Debreceni Egyetem hallgatói, de vannak olyan képzések, ahol a járványügyi előírások szigorú betartásával, személyes jelenléttel történik a számonkérés.
Szenátusi döntések
Új rektorhelyettesi poszt létrehozásáról, egyetemi tulajdonú vállalatok bővítéséről, eladásáról, valamint az oltóanyagyártáshoz kapcsolódóan új szervezet alapításáról is határozott a Debreceni Egyetem döntéshozó testülete november végi és december 10-ei elektronikus szavazásán.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
Családbarát egyetemek járvány idején
Milyen módon jelenik meg a családbarát szemlélet a különböző hazai egyetemeken a pandémia idején? Erről a témáról szervezett debreceni székhelyű online kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem (DE) Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
A Covid volt a fő téma
Csaknem 460 szakember vett részt a Magyar Klinikai Farmakológusok Kongresszusán, melyet december első hetében tartottak – a járvány veszély miatt online formában. A tanácskozáson egyebek mellett a koronavírus ellen alkalmazott gyógyszerekről és a vakcinafejlesztésről is szó esett..