Elismerés a DE mikrobiológusának
A Magyar Mikrobiológiai Társaság Manninger Rezső Emlékéremével díjazták Emri Tamást. A Debreceni Egyetem Molekuláris Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének egyetemi docense a gombák stresszválaszainak kutatásával érdemelte ki az elismerést.
Szobrot kapott a legendás professzor
Leleplezték Kozma András szobrát a Debreceni Egyetem (DE) Böszörményi úti campusán kedden. Az egy éve elhunyt egyetemi tanár a DE Gazdaságtudományi Karának iskolateremtő professor emeritusa volt, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem egykori rektora.
Harminc éves az Egészségügyi Kar
Nyíregyházán 1990-ben indult egészségügyi főiskolai képzés. Története során a kar több olyan szakot hozott létre, melyek a város és a régió számára stratégiai jelentőségűek. Az EK olyan intézménnyé vált, ahol dolgozni és tanulni is presztízsértékű
Elindult a keresztféléves eljárás
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget.
Orosz partner a műszaki képzésben
Oroszország vezető műszaki felsőoktatási intézményével, a Tomszki Műszaki Egyetemmel kötött megállapodást a Debreceni Egyetem – a járványveszély miatt rendkívüli videokonferencia keretében. Az oktatási és kutatási együttműködés a kutatás-fejlesztés és a közös publikálás területére is kiterjed.
Kampány a túlélésért
Online figyelemfelkeltő kampányt indított az egészségügyi veszélyhelyzetre való tekintettel a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. Az újraélesztés nemzetközi világnapjához kapcsolódó akció célja a hallgatók ismereteinek bővítése.
Elismerés az egyetem botanikusának
A Magyar Arborétumok és Botanikus Kertek Szövetségének Elnöksége a Pro Hortis Díj Richter Aladár tagozatát adományozta Papp László részére. A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjének igazgatója október elején, a szervezet idei közgyűlésén vette át a kitüntetést.
Könyvek a nemzeti banktól
Több mint száz gazdaságtudománnyal foglalkozó könyvet és friss gazdasági folyóiratokat adott ajándékba a Magyar Nemzeti Bank a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának. A szakirodalom a Böszörményi úti campus könyvtárának olvasótermébe került.
Informatikai szolgáltatópont a MK-n
Számítástechnikai támogató- és szolgáltató pontot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Műszaki Karának könyvtárában, ahol informatikai problémával kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ a magyar és külföldi hallgatók, valamint az oktatók.
KórházSuli a beteg gyerekekért
A Debreceni Egyetemen is elindult a KórházSuli program. A Gyermekgyógyászati Klinikán a betegágy mellett és online formában segíti a tartósan beteg gyermekek tanulását és gyógyulását a KórházSuli Alapítvány pedagógusa és önkéntesekből szervezett csapata.