A legfrissebb Metszetek
Az amerikai elnökválasztás mémeiről és az online világ kutatási módszereiről is olvashatunk a Debreceni Egyetem Politikatudományi és Szociológiai Intézet online társadalomtudományi folyóiratának legújabb számában.
Újabb Lendület-csoport az egyetemen
A tájhasználat és a klíma változásával járó kihívásokra adható válaszokhoz járulhat hozzá eredményeivel a Debreceni Egyetem új Lendület-kutatócsoportja, amely 5 évre nyert támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától.
Városkutatás és társadalmi nem
A határon és a tengerentúlról is érkeztek előadók arra az angol nyelvű nemzetközi konferenciára, amelyet „Elképzelt városok és a társadalmi nem" címmel rendezett a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet Gender, Transzlokalitás és a Város Kutatócsoportja.
Szent László emlékezete
„Európa és Magyarország Szent László korában” címmel rendez kétnapos konferenciát a Debreceni Egyetem. Az intézmény az egész éves programsorozathoz csatlakozik a szakmai tanácskozással.
Tények, tévhitek az ősmagyarokról
A magyar őstörténet kerül terítékre a Science café soron következő előadásában. A Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának vendége ezúttal Szendrei László, az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár munkatársa lesz.
Bővülő kínai kapcsolatok
Több területre, többek között a pedagógus- és műszaki képzésre is kiterjedő együttműködési megállapodást írta alá a Debreceni Egyetem és a kínai Jilin Normal University vezetője.
Akadémiai Díj a legjobbaknak
Rangos szakmai elismerésben, Akadémiai Díjban részesült Püski Levente, a Debreceni Egyetem professzora, valamint megosztott Akadémiai Díjat vehetett át a Természettudományi és Technológiai Kar egyik kutatócsoportja a Magyar Tudományos Akadémia május 8-i közgyűlésén.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
Újabb sikerek
Négy szekciót megnyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a Partiumi Keresztény Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciáján, az intézmény leendő állattenyésztő mérnökei pedig elsők lettek a felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulóján.
Húsz nemzet kulináris forgataga
Ízek, illatok, tradicionális népviseletek, zenék és zászlók töltötték meg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Kollégiuma előtti teret pénteken, az International Food Day-en. A nemzetek gasztronómiai versenyét ebben az évben Izrael nyerte meg.