Hatékony vírusrezisztencia-vizsgálat
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének laboratóriumában olyan molekuláris genetikai markereket fejlesztettek, melyekkel egyrészt kimutatható a burgonya M- és S-vírus-fertőzöttségének mértéke, másrészt elkülöníthetők a rezisztens és fogékony fajták.
Új doktorokat avat az egyetem
A hagyományos doktor- és díszdoktoravatóval szombaton megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztók sorozata. A június 2-ai ünnepségen 74 jelölt veszi át doktori oklevelét.
Boszniai delegáció az egyetemen
Elsősorban az egészségipar, az ájurvéda, a táplálkozástudomány, illetve a turizmus-vendéglátás területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségek iránt érdeklődtek a mostari University of Modern Sciences szakemberei, akik csütörtökön jártak a Debreceni Egyetemen.
A drónoktól a pontfelhőkig
A legfrissebb kutatási eredmények mellett a legújabb geodéziai műszereket, távérzékelési eszközöket és térinformatikai szoftvereket ismerhetik meg az érdeklődők a IX. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Visegrád Fesztivál
Lengyel, ukrán és magyar hallgatók ismerkedtek hazánk vízgazdálkodási kihívásaival egy nemzetközi projekt keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
Közösen a vegyészmérnök képzésért
Vegyipari kihelyezett tanszéket hozott létre a felsőfokú szakmai képzés támogatására a BorsodChem Zrt. és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást szerdán a borsodi vegyipari vállalatnál írták alá.
Fejezetek Oroszország történelméből
Előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken, filmvetítéseken ismerhetik meg az orosz történelemmel kapcsolatos legújabb kutatásokat az érdeklődők az Orosz Történelmi Klubban. A Debreceni Egyetem Orosz Központjának havi rendezvénysorozata szerdán kezdődött.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Egyedülálló hidrobiológus képzés
Az iparági igényekhez igazodva az idei évtől duális formában is elérhető a Debreceni Egyetem hidrobiológus mesterszakja. A tavaly indult angol nyelvű képzés is népszerű. A hallgatók a múlt héten terepgyakorlaton ismerkedtek a Tisza, valamint a Zempléni-hegység élővilágával.
Jótékony hallgatók
Több mint félmillió forint gyűlt össze a beteg gyerekek megsegítésére az International Food Day idei rendezvényén, amelyet évek óta a DEHÖK külföldi hallgatóit tömörítő Kari Hallgatói Részönkormányzata, az International Student Union szervez.