Fények az elhunytak emlékére
Gyertyagyújtást tartottak az elmúlt egy év alatt elhunyt egyetemi dolgozók és hallgatók emlékére a Debreceni Egyetem és az intézményi lelkészségek csütörtök délután a Debreceni Egyetem Főépülete előtti téren.
Egyetemi online-vitézek küzdenek
Több száz egyetemista feszül egymásnak játékkonzolokon a következő hónapokban. Az University Electronic Games e-sport verseny iránt hatalmas az érdeklődés, a legnépszerűbb játékokon mérhetik össze tudásukat a Debreceni Egyetem magyar és külföldi hallgatói.
Körkép a művészeti oktatásról
Az általános iskolások tanórákon kívüli művészeti tevékenységét és a művészeti rendezvényeken való részvétel lehetőségeit vizsgálta a Debreceni Egyetem kutatócsoportja a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének támogatásával.
„Csúcstechnológia” a fogászoknál
Már két 3D technológiát alkalmazó fogászati nyomtatóval rendelkezik a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara. A modern berendezéseket fogászati minták, implantológiai sablon készítésére, illetve szövettervezésre lehet használni.
Jövőformáló tudomány
A Debreceni Egyetem ebben az évben is csatlakozott a „Magyar Tudomány Ünnepe 2020” országos és határon túli programsorozathoz. A járványveszély miatt elsősorban online formában tartanak rendezvényeket, amelyeken szó lesz a járványügyben dolgozókról és a vakcinatervezésről is.
Jubiláló „távkapcsolat”
Konferencia keretében emlékeztek a magyar-vietnami diplomáciai kapcsolatok felvételére a 70. évfordulóján, október 31-én a Debreceni Egyetemen. Az eseményt megtisztelte jelenlétével Nguyen Tien Thuc, Vietnam magyarországi nagykövete is.
A koronavírus hatása a munkaerőpiacra
Fókuszban a munkahelyteremtés – elmélet és gyakorlat; kihívások és jó gyakorlatok címmel online tartott előadást Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatóinak pénteken.
Térinformatikáról az online térben
A járványveszély miatt idén a Debreceni Egyetem Földtudomány Intézetének népszerű rendezvényét, a XI. Térinformatikai Konferencia és Szakkiállítást is online rendezték meg. A kétnapos tanácskozáson több mint száz résztvevő vitatta meg a térinformatika aktualitásait.
Kitüntették a DE szakembereit
A Debreceni Egyetem professzorai, oktatói vehettek át a nemzeti ünnep alkalmából állami kitüntetéseket Budapesten, a Pesti Vigadóban. Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára a DE nyolc szakemberének munkáját ismerte el.
TOP500-ban a DE orvosképzése
Száz helyet javított tavalyi eredményén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education orvos- és egészségtudományi tematikus rangsorában. A társadalomtudományok területén ugyancsak az 500 legjobb között van az intézmény, míg az élettudományok területén az 501-600-as kategóriában.