Újabb egyetemi folyóirat a Scopus-ban
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézetének „Hungarian Journal of English and American Studies” című folyóiratát is indexeli a jövőben a világ egyik vezető tudományos publikációs adatbázisa, a Scopus.
SIR: élen az energia témakörben
A 25. helyen áll a Debreceni Egyetem a SCImago Institutions Rankings tematikus, kelet-európai rangsorában. A DE olyan neves intézményeket előz meg az energia témakörben mint a moszkvai Lomonoszov Egyetem, a lengyel Jagelló Egyetem és a cseh Károly Egyetem.
Sikeres nők sikerük titkáról
A nők helyzetéről, karrierlehetőségeiről, a munka és a magánélet egyensúlyáról esett szó a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézetének kanapébeszélgetésén, amelyen három sikeres debreceni cégvezetőnő szerepelt.
Jelentős változás a tanárképzésben
A 2022-es felsőoktatási felvételi eljárásban már kizárólag osztatlan, öt éves tanárképzésre jelentkezhetnek mindazok a leendő hallgatók, akik a pedagóguspályát szeretnék választani élethivatásul.
Új alapszak a MÉK-en
Mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki alapszakot indít 2022-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az új képzést angol nyelven is meghirdeti a kar.
A megelőzés tudománya
Online workshopot rendezett a sporttáplálkozásról és az időskori izomsorvadásról a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A szarkopénia jelentőségéről, terápiás lehetőségeiről, valamint a hidratáció sportban játszott szerepéről hallhattak a testnevelő tanár szakos hallgatók.
Az adat az új olaj
Kerekasztal-beszélgetést rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) kedden a nemzetközi Open Acces Week alkalmából. Az online eseményen a kutatási adatok kezelésének XXI. századi gyakorlatait vitatták meg a különböző tudományterületeket képviselő szakemberek.
A jó pénzügyi döntésekért
A tudatos pénzügyi döntések meghozatalát segítő órákat tartott a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hat hallgatója az elmúlt hetekben debreceni és vidéki gimnáziumokban, valamint általános iskolákban.
Biotechnológia alapképzés indul
Támogatta a biotechnológia alapszak indítását a Debreceni Egyetemen a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság. Az új képzés már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban elérhető lesz a DE Természettudományi és Technológiai Karának kínálatában.
TDK: ifjú kutatók tanácskoztak a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Őszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáját november 26-án, pénteken rendezték. A megmérettetésen négy szekcióban 32 pályamunkát mutattak be a hallgatók.