Az elhízás molekuláris hátterét kutatják
Miért alakul ki súlyfelesleg? Az elhízás hogyan befolyásolja a betegségek létrejöttét? - új molekuláris megközelítésből keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy széleskörű kutatási programban.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Határtalan nyelvismeret
Több mint húsz, idegen nyelv népszerűsítésével foglalkozó szervezet kínálatával ismerkedhettek az érdeklődők a 8. Európai Nyelvi Koktélbár programjain, amelyet első alkalommal rendezett vidéki helyszínen, a Debreceni Egyetemen az Európai Unió Nemzeti Kulturális Intézeteinek magyarországi szervezete.
Tájékoztató a jövő tudósainak
A doktorandusz-képzés újdonságaival, a doktorjelöltek lehetőségeivel ismerkedhettek azok, akik részt vettek október 7-én a Doktoranduszok Országos Szövetség kurzussorozatának debreceni előadásán.
Jubilánsok köszöntése
A diplomaosztók hangulatát idéző ünnepségen vehették az egyetem Bölcsészettudományi Karának egykori végzősei rubin-, vas-, gyémánt- és aranydiplomájukat a Főépület Díszudvarán október 8-án rendezett eseményen.
Amerikai vendégek a GYTK-n
Az egyik rangos amerikai gyógyszerészképző egyetem, az East Tennessee State University gyógyszerésztudományi karának jelenlegi vezetője és emeritus dékánja tett négynapos látogatást a Debreceni Egyetemen.
Erdélyi elismerés
Marosvásárhelyen ünnepelte az Egyetem Napját a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. Az ünnepi eseményen Bocskai István-díjat vehetett át az intézmény fejlesztéséért végzett kimagasló munkájáért Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
Láss világot a Debreceni Egyetemen!
Huszonnégy szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó, valamint önkéntes programokat kínáló szervezet segített tájékozódni a külföldi lehetőségekről a Külügyi Börzén, amelyet közösen rendezett a Nemzetközi Iroda és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága.
Tudományosan a munkajogról
Milyen jogok illetik a munkavállalókat? Hogyan érvényesíthetik érdekeiket a magán- vagy közszférában elhelyezkedők? Ezekről a kérdésekről is szó lesz a Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozatának, a Science Café-nak a soron következő előadásán.
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.