25 jan
Online nyílt- és duális nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar oktatási-kutatási kínálatát, a TTK vállalati partnereit és az általuk kínált duális képzéseket is megismerhetik az érdeklődők, akik részt vesznek a kar szerdai online nyílt- és duális információs napján.
25 jan
Fenntartható jövő?
Lehetséges-e gazdasági növekedés a környezet további terhelése nélkül? Többek között erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Környezetgazdaságtan Tanszék, valamint az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola online fórumán.
22 jan
Online kiadványbemutató a BTK-n
Nemzetközi érdeklődés kísérte a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete által kiadott Hungarian Journal of English and American Studies elmúlt évben megjelent két lapszámának online bemutatóját.
22 jan
Sporttudósokat képez a Debreceni Egyetem
Életszemléletet tanulhatnak, a sportról, a testkultúráról, az egészséges életmódról tudhatnak meg részleteket a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakpárra jelentkező fiatalok, akik a kutatásban is elmélyülhetnek – hangzott el a képzéseket bemutató csütörtöki online tájékoztatón.
21 jan
Bemutatkoznak a fiatal kutatók
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
20 jan
Célpontban a mikotoxinok
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
19 jan
Várják a leendő testnevelőket
Jó karrierlehetőség, egészség és példamutatás – ezt kínálja a Debreceni Egyetem azoknak, akik az általános felvételi eljárásban a testnevelő-gyógytestnevelő tanári képzésre jelentkeznek. A szakpárról csütörtökön online tájékoztatón hallhatnak részletesen az érdeklődők.
19 jan
Közelgő határidő
Péntekig adhatják postára a jelentkezési lapokat az általános iskolába készülő gyermekek szülei. A 2021/2022-es tanévben közel 170 kisdiák kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri és Kossuth utcai feladatellátási helyén.
18 jan
Nyári Egyetem télen is
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív online kurzusán.
18 jan
Online ismerkedés az egyetemmel
Ebben az évben a virtuális térben rendezik meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. A Debreceni Egyetem végzős hallgatói, valamint a középiskolások három napon keresztül ismerkedhetnek a felsőoktatási intézmények kínálatával.