A hallgatói mobilitás jelentőségéről
A felsőoktatás nemzetközivé válásának egyik fontos eleméről, a hallgatói mobilitásról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen jelentették be, hogy az állam újabb nyelvvizsga díját téríti vissza januártól a 35 éven aluliaknak.
Science Café a számok tükrében
Jubileumához közeledik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café, így nem véletlen, hogy az 5. évforduló alkalmából a számok kerülnek a rendezvény középpontjába.
A Figyelőben az egyetemről
A Debreceni Egyetem képzési és kutatási kínálatáról, gazdálkodásáról, kutatás-fejlesztési stratégiájáról, valamint harmadik missziós tevékenységéről is beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2018 című kiadványnak adott interjúban.
Debreceni professzor - egri díszdoktor
A régi magyar irodalom kutatása területén végzett kiemelkedő munkásságáért, és az egri Eszterházy Károly Egyetemért végzett áldozatos munkájáért díszdoktorává avatta az intézmény Bitskey Istvánt, a Debreceni Egyetem professor emeritusát.
Jubileumi könyvbemutató
A család és karrier összefüggéseit, valamint a Pedagógiai Tanszék jeles korszakát ismertető köteteket mutatott be a Bölcsészettudományi Kar 100 éves fennállását ünneplő Neveléstudományi Tanszéke.
Hiánypótló tesztelői kurzus
A világon elsőként a Debreceni Egyetem Informatikai Karának Certified Tester Advanced Level Test Automation kurzusát akkreditálta az ISTQB szoftvertesztelői világszervezet. Az intézmény ezzel megkapta a lehetőséget, hogy hivatalos vizsgafelkészítő kurzust tartson.
Sporttudományi szakkollégium indult
A Debreceni Egyetemen kezdte meg munkáját Kelet-Magyarország első sporttudományi szakkollégiuma, amelyet a DEAC örökös tiszteletbeli elnökéről, Nyirkos Istvánról neveztek el.
DExpo 2017
„Mindenben telitalálat!” mottóval rendezi meg a Debreceni Egyetem az idei nyílt napokat. A november 22-23-i DExpo-ra az intézmény iránt érdeklődő középiskolásokat várják.
Szakmai értékelés és köszöntés
A Debreceni Egyetem Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet elmúlt öt éves eredményeit értékelték hétfőn a DAB Székházban. A tudományos ülésen Fésüs László professzort, az egyetem egykori rektorát is köszöntötték 70. születésnapja alkalmából.
Feszt-Fest 2017
A Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma társulatának Übü FC - A döntő című produkciója nyerte a Feszt-Fest - Fesztiválgyőztesek Fesztiválja legjobb előadásának járó Paál István Diplomát.