Együttműködés a jövő pedagógusaiért
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlatának biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC).
Történelmi elismerés
Rangos nemzetközi tudós társaság, az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens választotta tagjai sorába Pósán László történészt, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docensét az október 8-10. között Velencében rendezett konferenciáján.
MinDEn, ami design
Több mint 30 divatmárka, fenntartható dizájn-workshop és kerekasztal-beszélgetés várta a MODEM-be látogatókat október 16-án a Design Hét debreceni programjain. A rendezvény szervezésében aktív szerepet vállalt a Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke is.
Történelem 100 év tükrében
„Az első világháború és Oroszország hatása 1918-ban” címmel rendezett konferenciát október 16-án a Debreceni Egyetem Orosz Központjának Történelmi Klubja és a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete.
Megnyílt a DOLCE Debrecenben
Az olasz nyelv hete keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének közreműködésével nyílt meg kedden az Ifjúsági Házban a DOLCE, vagyis a Debreceni Olasz Centrum.
Információ első kézből
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar mechatronikai mérnök MSc szak magyar és külföldi hallgatói a Bosch Rexroth Kft. jóvoltából szerezhettek szakmai tapasztalatot a cégnél tett hétfői látogatás során. A diákok megismerhették és kipróbálhatták a vállalat legújabb fejlesztéseit.
Focival a lelki egészségért!
Idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a „Mentál” Focikupát a lelki egészség világnapja alkalmából pénteken a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja (DEMEK).
Nyelv ≠ nép
Hun, török, sumér – a magyar nyelv eredetéről élő közhiedelmeket oszlatta el Maticsák Sándor, a Debreceni Egyetem nyelvész professzora a Kossuth Gyakorló tehetséggondozó és pályaorientációs előadás-sorozatának nyitórendezvényén.
Mérnöki munka: kreativitás+szabadság
Az Ipar Napjai díszvendégeként Anisits Ferenc magyar fejlesztőmérnök, a BMW 30 éve használt dízelmotorjának megalkotója, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára tartott előadást pénteken a Műszaki Karon.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
Arany-, gyémánt-, vas- és rubindiplomával köszöntötték az egyetem Bölcsészettudományi, valamint Természettudományi és Technológiai Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatókat október 14-én a Díszudvaron.