Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Örökifjú szeniorok az iskolapadban
„A Debreceni Egyetem szerepe a közép-európai tudáshálózat fejlesztésében” címmel Szilvássy Zoltán rektor előadásával október 20-án megkezdődött a Szenior Egyetem két féléven át tartó sorozata.
„Színház az egész világ…”
Idén 5. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót a Debreceni Egyetem október 17-21. között. A programban a hazai színjátszók mellett angol és olasz aktorok is bemutatkoznak a közönség előtt.
Azerbajdzsáni delegáció az egyetemen
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.
Elismerés a Pharmapolis Klaszternek
Ismét megkapta az akkreditációt a Debreceni Egyetem kezdeményezésére alapított Pharmapolis Innovatív Élelmiszeripari Klaszter. Az erről szóló oklevelet a Nemzetgazdasági Minisztériumban adták át.
yoUDay: a fellépőknél is siker
Odavoltak a fellepők a yoUDay-től. Volt, aki a Super Bowl-hoz hasonlította, másnak a húszezres tömeg maradt emlékezetes. Egy valamiben azonban mindenki egyetértett: ha újra fiatal lenne, a Debreceni Egyetemre iratkozna be.
Forradalom, irodalom, tanúság
Az 1956-os forradalom irodalmi reprezentációiról lesz szó a közelgő nemzeti ünnep, október 23-a alkalmából az egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozatának, a Science Café következő előadásán.
Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Az inklúzió jó gyakorlatai
A fogyatékos személyek foglalkoztatásának és integrációjának, azaz inklúziójának példaértékű megvalósítását mutatták be október 13-án, pénteken a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
Hiánypótló sporttudományi képzés
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen indul az a sportanalitikus szakirányú továbbképzés, mely a hazai sporttudományi képzési palettán meglévő űrt tölti be.