Jubilált az idegen nyelvű orvosképzés
Harminc évvel ezelőtt indult Debrecenben az angol nyelvű orvosképzés. Az évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara díjátadó ünnepi ülést tartott csütörtökön az Aulában.
Ablak a nagyvilágra
A Református Kollégium diákjainak egykori, külföldi városokban tett tanulmányútjai álltak a középpontban azon a konferencián, amelyet „Négy ablak” címmel rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Átadták az Unifit fitneszközpontot
Négy év munkájának eredményeként szerdán felavatták a Debreceni Egyetem 866 millió forintból megvalósuló fitnesz központját. Az Unifit Fitness & Gym Center 2600 négyzetméteren mintegy 200 edzés állomással a rekreációs sport legszélesebb eszköztárát vonultatja fel.
Tudományos program-kavalkád
Színes, látványos, érdekes, de egyben tudományos is – több mint 100 program várja mindazokat, akik szeptember utolsó péntekén, a Kutatók Éjszakáján ellátogatnak a Debreceni Egyetemre.
yoUDay: teltház a stadionban
Minden jegy elkelt a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló tanévnyitó stadionshow-jára – jelentették be a szervezők hétfőn a Nagyerdei Stadionban tartott helyszínbejáráson.
Nemzetközi sportnap az egyetemen
Több száz hallgató, oktató és dolgozó sportolt együtt szerdán a Debreceni Egyetemen. Második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Egyetemi Sportnapot.
Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
Amerikai delegáció az egyetemen
David Kostelancik, a budapesti Amerikai Nagykövetség követtanácsosi rangú helyettes misszióvezetője, ideiglenes ügyvivője bemutatkozó látogatáson járt a Debreceni Egyetemen. A megbeszélésen az oktatási és kutatási együttműködések folytatásáról egyeztettek.
E-sport: játék és tudomány
Az informatika, a nevelés-, az orvos- és egészségtudomány is hasznosíthatja azokat a kutatásokat és tudományos eredményeket, melyek létrehozásában a Debreceni Egyetem Atlétikai Club legújabb, egyben az ország első felsőoktatási e-sport szakosztálya, a DEAC-Hackers is közreműködik.
Új képzések az Egészségügyi Karon
Hiánypótló angol nyelvű mesterszakkal és határon túli, kihelyezett ápoló képzéssel bővül a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának képzési palettája a 2017/2018-as tanévben.