Amerikai delegáció az egyetemen
David Kostelancik, a budapesti Amerikai Nagykövetség követtanácsosi rangú helyettes misszióvezetője, ideiglenes ügyvivője bemutatkozó látogatáson járt a Debreceni Egyetemen. A megbeszélésen az oktatási és kutatási együttműködések folytatásáról egyeztettek.
Idén is lesz Science Café!
Öt év alatt 55 előadás – ez a mérlege a Debreceni Egyetem nagysikerű tudományos ismeretterjesztő sorozatának, a Science Cafénak, amely ebben a tanévben sporttörténeti érdekességekről szóló előadással folytatódik.
Orvosdoktorok esküje
Magyar és külföldi medikusok és medikák vették kézhez oklevelüket a Debreceni Egyetem Díszudvarán tartott diplomaosztó ünnepségen szeptember 16-án.
Együttműködés a V4 egyetemeivel
A Visegrádi Egyetemi Szövetség teljes jogú tagja lett a Debreceni Egyetem. A szervezet idei, moszkvai közgyűlésén arról is döntöttek, hogy az évente megrendezett eseménynek 2018-ban Debrecen ad majd otthont.
Ember és gép átalakuló kapcsolata
Az informatikai eszközök és az emberek egymásra hatását vizsgáló fiatal tudomány, a kognitív infokommunikáció kutatói tanácskoznak a Debreceni Egyetem Informatikai Karán a téma aktuális kérdéseiről, kiemelt figyelmet fordítva a virtuális valóságra.
Profizmus a sürgősségi ellátásban
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója tartotta a szemeszter első előadását az ötödéves orvostanhallgatóknak hétfőn a Debreceni Egyetemen. A két intézmény a jövőben az oktatás és a betegellátás területén is szorosabb együttműködésre törekszik.
Megkezdődött a 2017/2018-as tanév
Közép-Európa és a Visegrádi négyek különleges fejlődési lehetőségeiről, valamint az intézmény sorsát meghatározó együttműködésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem vasárnapi tanévnyitó ünnepségén, ahol az elsőévesek ünnepélyes keretek között tettek fogadalmat.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.
Felújított szobák várják a diákokat
A hétvégén költöznek be a hallgatók a Debreceni Egyetem Veres Péter Kollégiumába. A nyári hónapokban felújították az épület második emeletét, így teljes lett a több mint ötszáz fiatalnak otthont adó diákszálló rekonstrukciója.