28 feb
"Női sört" tervez a leendő biomérnök
Rimaszombati Fruzsina a molekuláris biológusok „háziállatát”, a sörélesztőt választotta kutatási témájának. Az Ifjúsági Bolyai Pályázat nyertes munkája a sörélesztők egyedülálló evolúciós történetéről és annak gyakorlati alkalmazásairól többet tud, mint bármelyik „sörbarát”.
Erasmus 30 Roadshow Debrecenben
Egésznapos rendezvénnyel ünnepli Európa legnagyobb felsőoktatási hallgatói csereprogramja, az Erasmus 30 éves évfordulóját a Debreceni Egyetem és a Tempus Közalapítvány.
A szívgyógyászat aktualitásai
Innovatív szívsebészeti megoldások, életmentő katétertechnika – a szívbetegségek új terápiás és megelőzési lehetőségeiről lesz szó a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 1-4. között, a XXII. Debreceni Kardiológiai Napokon.
23 feb
Díjazott egyetemi kutatók
A Debreceni Egyetem szakembereinek tevékenységét is elismerték a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottságának éves közgyűlésén, amelyet február 22-én tartottak a DAB Székházban.
22 feb
A mikrosebészet rejtelmei
A mikrosebészet kulisszatitkaiba tekinthetnek be az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos sorozatának következő előadásán.
22 feb
Csúcstechnika az öregedéskutatásban
A legmodernebb nanostring technológiával felszerelt laborban keresik a „fiatalság titkát” az ország egyetlen Gerontológia Tanszékén. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán az öregedés folyamatait kutatják, és forradalmi eredményekre számítanak.
20 feb
Welcome Week
Orientációs hetet szervezett a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatóinak a Debreceni Egyetem. A programok célja, hogy megmutassák az újonnan érkezőknek, milyen debreceni diáknak lenni.
16 feb
InterTalent UNIDEB
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tart előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, melyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozik a Praetor Szakkollégium.
15 feb
A szegélyek szerepe az ökológiában
A Brit Ökológiai Társaság lapjában, az Ecology and Evolution-ben publikálták eredményeiket a Debreceni Egyetem kutatói a szegélyek és az átmeneti zónák jelentőségéről és ökológiai szerepéről.
14 feb
Ajándék műszerek az orvosképzéshez
Világszínvonalú orvosi eszközökkel segíti a Debreceni Egyetem elsőéves orvos- és fogorvostan-hallgatóinak képzését a Medicor Kéziműszer Zrt. Idén 646 gyakorlókészletet kaptak a diákok.