Közösen a vegyészmérnök képzésért
Vegyipari kihelyezett tanszéket hozott létre a felsőfokú szakmai képzés támogatására a BorsodChem Zrt. és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást szerdán a borsodi vegyipari vállalatnál írták alá.
Fejezetek Oroszország történelméből
Előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken, filmvetítéseken ismerhetik meg az orosz történelemmel kapcsolatos legújabb kutatásokat az érdeklődők az Orosz Történelmi Klubban. A Debreceni Egyetem Orosz Központjának havi rendezvénysorozata szerdán kezdődött.
Visegrád Fesztivál
Lengyel, ukrán és magyar hallgatók ismerkedtek hazánk vízgazdálkodási kihívásaival egy nemzetközi projekt keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
A drónoktól a pontfelhőkig
A legfrissebb kutatási eredmények mellett a legújabb geodéziai műszereket, távérzékelési eszközöket és térinformatikai szoftvereket ismerhetik meg az érdeklődők a IX. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Egyedülálló hidrobiológus képzés
Az iparági igényekhez igazodva az idei évtől duális formában is elérhető a Debreceni Egyetem hidrobiológus mesterszakja. A tavaly indult angol nyelvű képzés is népszerű. A hallgatók a múlt héten terepgyakorlaton ismerkedtek a Tisza, valamint a Zempléni-hegység élővilágával.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Jótékony hallgatók
Több mint félmillió forint gyűlt össze a beteg gyerekek megsegítésére az International Food Day idei rendezvényén, amelyet évek óta a DEHÖK külföldi hallgatóit tömörítő Kari Hallgatói Részönkormányzata, az International Student Union szervez.
Izrael 70
Hetven évvel ezelőtt, 1948. május 14-én kiáltották ki Izrael állam megalakulását. Az évforduló alkalmából rendezett tudományos konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara kedden a Kölcsey Központban.
Gyermeksebészet a XXI. században
Az időben felismert probléma orvosolható, na de már magzati állapotban is? Akár sebészeti beavatkozással is? Többek között ezekre a kérdésekre ad választ a Science Café soron következő előadása.
Jótékonysági szimfonikus hangverseny
William Shakespeare Rómeó és Júliájának zenei adaptációját hallhatja a közönség a Debreceni Egyetem Nemzetközi Szimfonikus Zenekarának közreműködésével a DESZínház és a Zerophobia Csoport május 13-ai hangversenyén.